Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 luty 2017

W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Właśnie niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego; jest głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc żywy i świadomy udział we Mszy Świętej wskazujemy na żywotność naszej wiary, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.

Za brak podjętego trudu zbawiania w naszym życiu przepraszajmy Boga...

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W tym tygodniu :

1. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

2. Dziś godz. 15.00 rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Wystawienie Najświętszego Sakramentu trwać będzie do godz. 18.00. O godz. 15.00 rozpocznie się nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

3. W poniedziałek i wtorek nabożeństwo czterdziestogodzinne rozpoczynać się będzie o godz. 8.30 i trwać będzie do godz. 18.00. W poniedziałek na godz. 10.00 zapraszamy dzieci. Rodziców prosimy o przypomnienie i zachętę. Wspólna adoracja będzie o godz. 15.00 z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. Poprowadzi ją Wspólnota Miłosierdzia. W poniedziałek o godz. 16.00 nabożeństwo różańcowe prowadzone przez wspólnotę Nazaret, natomiast o godz. 17.00 przez Wspólnoty Różańcowe. We wtorek na godz. 10.00 na adorację serdecznie zapraszamy naszą młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Natomiast na godz. 15.00 zapraszamy wspólnotę Honorowej Straży NSPJ. O godz. 16.00 nabożeństwo poprowadzi wspólnota św. Anny, natomiast o godz. 17.00 Wspólnoty Różańcowe. Zachęcamy do indywidualnej, jak i do wspólnej modlitwy wynagradzającej

Sprawy duszpasterskie

1. W środę, 1 marca przypada Środa Popielcowa. W tym dniu wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Pochylamy nasze głowy, na które sypiemy popiół. Powstaliśmy z prochu ziemi, w który Stwórca tchnął życie. Wrócimy do ziemi, ale jesteśmy powołani do życia we wspólnocie z Bogiem już teraz. Wielki Post ma nas umocnić w świadomości tej prawdy i doprowadzić do łaski płynącej z Krzyża i Zmartwychwstania.

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny na miarę ich możliwości. Wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą współpracą z Bogiem, który jak mówi Katechizm Kościoła Katolickiego "daje nam siłę zaczynania od nowa".

W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny i żołnierzy podziemia niepodległościowego o godz. 18.00.

Porządek nabożeństw w Środę Popielcową

Msze św.: godz. 6:15, 8:00, 9:00, 12:30, 14:30, 17:00 i o 18:00

1. 2 marca przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 spowiedź, o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem w intencji trzeźwości.

2. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00, o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci. O godz. 17.00 - Eucharystia. Droga Krzyżowa dla starszych o godz. 17.30 i o godz. 18.00 Msza św. Po niej Droga Krzyżowa dla młodzieży.

3. W pierwszą sobotę miesiąca przypada Święto św. Kazimierza królewicza. W tym dniu nasze życzenia i modlitwę kierujemy do ks. Kazimierza. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P. Wyjazd do chorych od godz. 10.00. Prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii.

4. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 13.20 Droga Krzyżowa prowadzona przez Akcję Katolicką, o godz. 15.00 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego. Harmonogram piątkowych Dróg Krzyżowych - w "Źródle...".

5. Zachęcamy do lektury naszej gazety parafialnej. Piszemy m.in. o wizycie w parafii ks. biskupa Grzegorza Rysia.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.