Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29 stycznia 2017

Dzis przypada 4 niedziela zwykła. Zjednoczeni wokół ołtarza Pańskiego pragniemy Bogu Ojcu z Chrystusem w Duchu Świętym składać należne dziękczynienie, chwalić Go z całej duszy i wszystkich sił.

Jednocześnie chcemy prosić, abyśmy nieustannie uczyli się szczerze miłować wszystkich ludzi.

W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 oaza Dzieci Bożych zaprasza do Domu Katechetycznego na przedstawienie jasełkowe.

Dzisiaj od godz. 15:00 odbędzie się dodatkowa wizyta duszpasterska dla rodzin, które zaprosiły kapłana.

W najbliższych dniach będziemy wspominali :

We wtorek, 31 stycznia - św. Jan Bosko, założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży .

W piątek, 3 lutego ? św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje orędownictwo w chorobach gardła.

Sprawy duszpasterskie

1.W najbliższy czwartek, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele jak w święta zniesione - godz.: 6.30, 8.00, 9.00, 12.30,14.30, 17.00 i 18.00.

Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa - światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać. Po Mszy św. o godz. 18.00 koncert kolęd w wykonaniu zespołu "Andrychów".

2.W tym dniu już po raz 21. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

3.W piatek, 3 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Na zakończenie Eucharystii pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

4.W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W I czwartek, 2 lutego spowiedź od godz. 17.00. Modlimy się w intencji nowych powołań do służby w Kościele. W I piątek, 3 lutego spowiedź od godz. 16.00. Nie ma Mszy św. dla dzieci o godz.17.00. O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym.

W I sobotę miesiąca, 4 lutego po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Wyjazd do chorych od godz. 10.00. Prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii.

5.Dziś o godz.16.00 w Domu Katechetycznym przy ul. Floraińskiej odbędzie się spotkanie z redaktorem Stanisławem Michalkiewiczem. Organizatorzy zapraszają.

Zachęcamy do lektury "Źródła spod Pańskiej Góry". Piszemy m.in. o zmianie na funkcji kościelnego w naszej parafii.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.