Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 stycznia 2017

Zielony kolor szat liturgicznych przypomina, że powróciliśmy dziś do tak zwanego "okresu zwykłego" w liturgii Kościoła.

Dziś obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy. Otoczmy ich modlitwą, nie przyczyniajmy dodatkowych zmartwień i starajmy się wybaczyć wszystkie urazy oraz nieporozumienia, które narosły przez czas rozłąki. Wykorzystajmy ten dzień, by uczyć się rozumieć innych - oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Opłatek Róż Różańcowych i wspólnot parafialnych w kryptach pod plebanią.

2. Spotkanie opłatkowe Wspólnot Oazy Rodzin odbędzie się dzisiaj o godz.15.00 w auli Domu Katechetycznego.

W najbliższych dniach będziemy wspominali :

1. We wtorek, 17 stycznia - św. Antoniego, opata.

2. W czwartek, 19 stycznia - św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

3. W piątek, 20 stycznia oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu.

4. W sobotę, 21 stycznia obchodzimy święto św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Sprawy duszpasterskie

1. We wtorek, 17 stycznia Kościół Katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu.

2. Od środy, 18 stycznia w całym Kościele rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezusa domaga się wzajemnej miłości: "To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem". Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie. Tydzień modlitw trwał będzie do Święta Nawrócenia św. Pawła, apostoła.

3. W środę, 18 stycznia w naszym kinie "Beskid" w godzinach 10.30 - 12.00 odbędzie się II Integracyjny Przegląd Grup Kolędniczych i Jasełkowych.

4. Również w nadchodzącą środę na godz. 19.00 zapraszamy do krypt na organizacyjne spotkanie pielgrzymki do Rzymu i innych włoskich miast w dniach od 16 do 24 kwietnia.

5. W sobotę, 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia - Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

6. W niedzielę, 22 stycznia w naszym kościele o godz. 16.00 rozpocznie się koncert kolęd zespołów rodzinnych. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

7. Dodatkowa wizyta dla parafian, którzy pragną zaprosić kapłana odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia od godz. 15.00. Prosimy o zgłoszenie takiej wizyty w zakrystii lub w kancelarii.

8. Zachęcamy do lektury Źródła., gdzie obok relacji i zapowiedzi z życia parafii piszemy m.in. o projekcie Mieć wyobraźnię miłosierdzia.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.