Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

IV Niedziela Adwentu 18 Grudzień

To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana.

Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu - czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? Jeśli jest jeszcze coś do poprawienia - wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu.

Weźmy udział w roratach, które w naszym kościele są odprawiane w tygodniu o godz. 6.50.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj jeszcze można nabyć opłatki wigilijne, świece i kalendarze parafialne przy wejściu do plebanii.

Natomiast przy drzwiach wyjściowych z kościoła znajdują się koszyki z życzeniami dla tych rodzin, które jeszcze ich nie otrzymały. Prosimy o zabranie tych życzeń.

W sobotę, 24 grudnia przypada dzień Wigilii

W sobotę, 24 grudnia ostatnia Msza św. roratnia o godz. 6.50. Nadal towarzyszy nam duch radosnego oczekiwania. Nie zapominajmy o osobistym spotkaniu z Chrystusem w naszej modlitwie, w Jego słowie, a o ile mamy taką możliwość, również w Komunii św. Uczmy takiej postawy nasze dzieci.

Przeżywanie wieczerzy wigilijnej w naszych rodzinach w duchu jedności, wspólnoty i miłości głęboko zapada w dusze naszych dzieci i przybliża im klimat nocy betlejemskiej. Głębokie przeżycie wigilijnego wieczoru zjednoczy naszą rodzinę i pozostawi najpiękniejsze wspomnienia. Przeżywajmy więc ten wieczór bardzo duchowo, bo jest to błogosławiona noc narodzin Pańskich. Przełamanie opłatkiem powinno być dla nas przeżyciem osobistym, duchowym, a nie tylko jednym z gestów podczas wigilijnej kolacji. W ten święty wieczór bardziej niż kiedykolwiek potrzeba wyciągniętej ręki z opłatkiem nie tylko do tych, z którymi nas coś łączy, ale również (a może przede wszystkim) do tych stojących daleko od nas, z którymi dzielą nas nieporozumienia, z którymi się gniewamy. W ten wigilijny wieczór powinniśmy przemienić siebie, okazać im swoje serce i podzielić się opłatkiem. Wyciągnijmy pierwsi rękę do zgody.

Niech na naszych stołach przedłużeniem świecy adwentowej będzie zapalona świeca Caritas. Na centralnym miejscu ustawmy żłóbek z Dzieciątkiem Jezus, opłatki i otwartą księgę Pisma Świętego. Jeżeli mamy wokół siebie ludzi samotnych, to zaprośmy ich do siebie. Zachowajmy naszą polską piękną tradycję - wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w dzień wigilii.

Mszę św. Pasterkę i Uroczystość Bożego Narodzenia pragniemy uczynić jak co roku czasem jedności sąsiedzkiej i parafialnej. O godz. 23.30 rozpocznie się nabożeństwo czuwania. Następnie o godz. 24.00 wszyscy udamy się do stajenki betlejemskiej przy naszym parkingu. Po odczytaniu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa powrócimy w uroczystej procesji do kościoła. Msza św. Pasterka rozpocznie się o północy. Po Mszy św. wzorem lat ubiegłych pragniemy złożyć życzenia dla poszczególnych wspólnot parafialnych na ręce ich przedstawicieli, a kapłani wyjdą na kościół przekazać życzenia parafianom, wyrażając jedność z całą wspólnotą

Wszyscy, którzy przystąpią do Komunii św. na Pasterce, mogą po raz drugi przystąpić w Uroczystość Bożego Narodzenia. Ofiara z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

Sprawy duszpasterskie

1.Nasz przyparafialny kiosk nie będzie czynny w uroczystość Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt - w święto św. Szczepana. W Wigilię będzie czynny od godz. 7.00 do 13.00.

2.Świąteczna gazeta parafialna będzie mieć kolorową szatę graficzną. W związku z tym koszt jej produkcji jest większy. Serdecznie prosimy, aby uwzględnić to przy składaniu ofiar. W "Źródle ..", które w kiosku "Emaus" będzie dostępne już od piątku, 23 grudnia znajdziemy m. in. drugą część planu wizyty duszpasterskiej oraz pierwszą część wywiadu z k. prob. Stanisławem Czernikiem.

3.We wtorek, 20 grudnia w naszej parafii odbędzie się spowiedź przedświąteczna. Serdecznie zachęcamy wszystkim do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Porządek spowiedzi adwentowej w naszej parafii: od godz. 8.00 do 9.30, 10.00 do 11.30, od 16.30 do 18.00, od 18.30 do 20.00.

4.Kancelaria parafialna będzie czynna do piątku, 23 grudnia i po świętach od 27 grudnia (tj. od wtorku) w stałych godzinach urzędowania.

5.W środę, 21 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się przygotowanie do uroczystego udzielenia Chrztu św. w święto św. Szczepana i w pierwszą niedzielę 2017 roku, czyli 1 stycznia.

6.Zapraszamy do lektury dzisiejszego wydania Źródła, w którym zamieszczamy m.in. pierwszą część Kolędy oraz kolejny tekst ks. Macieja przygotowujący nas do uroczystości Bożego Narodzenia.

W niedzielę, 25 grudnia przypada uroczystość Bożego Narodzenia

Porządek nabożeństw jak w niedzielę.

W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa "Urbi et orbi", tj. "Miastu i światu", nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.