Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

II Niedziela Adwentu 04 Grudzień

Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi.

Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.

Porządek nabożeństw

Godzinki - 6:00. Msze św.: 6:30 roratnia, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 18:00, 19:30

Dziś o godz. 9:30 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych górników i ich rodzin.

Dzisiaj przy wejściu do plebanii rozprowadzane są poświęcone opłatki wigilijne oraz kalendarze parafialne. Ofiary składane przy ich nabyciu będą przekazane na pokrycie kosztów dalszych remontów budynków parafialnych. Można też nabyć świece wigilijne "Caritas", które są darem pomocy dla potrzebujących w parafii. Opiekę nad tymi dziełami adwentowymi sprawują wspólnoty parafialne.

W dzisiejszą niedzielę przypada XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Specjalną zbiórką do puszek wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Każdego z osobna i całe rodziny zapraszamy dzisiaj na godz. 17:00 do kina "Beskid" na film "Młody Mesjasz". "To wielka duchowa przygoda. Umacnia wiarę, wzrusza do głębi, pozwala zrozumieć. Ten film powinien zobaczyć każdy wierzący" - piszą o produkcji "Dobre Nowiny". Zapraszamy na seans każdego z osobna i całe rodziny. Film z lektorem. Początek seansów zarówno w sobotę, jak i niedzielę o godz. 17:00. Wstęp, jak zwykle, wolny.

Sprawy duszpasterskie

1.Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele w tygodniu rano o godz. 6.50 oraz wieczorem o godz. 18.00.

2.Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

3.W najbliższy wtorek, 6 grudnia o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Niech nie zabraknie daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo Świętego Biskupa.

4.W środę, 7 grudnia przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa, wybitnego kaznodzieję i autora wielu hymnów liturgicznych, a także patrona pszczelarzy.

5.W czwartek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. PORZĄDEK NABOŻEŃSTW: Msze św.: 6.15, 6.50 - Msza św. Roratnia, 8.00, 9.00, 12.30, 14.30, 17.00, 18.00 (dla grup Oazowych, dla których jest to święto patronalne.)

6.W nadchodzącą niedzielę, 11 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej.

7.W najbliższym czasie do naszych domów poprzez ministrantów i panie ze wspólnot parafialnych dotrą życzenia świąteczne z opłatkiem wigilijnym, z przesłaniem duszpasterskim oraz ze sprawozdaniem duszpasterskim i gospodarczym.

8.Świąteczne odwiedziny chorych - szczególnie tych, których księża nie odwiedzają w pierwsze soboty odbędą się w poniedziałek, 19 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii.

9.Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu?

10.Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej organizuje zbiórkę darów dla mieszkańców Ukrainy i innych krajów Europy Wschodniej. Zbiórka odbędzie się 5 i 6 grudnia (poniedziałek, wtorek) w godzinach od 16.30 do 19.00 w wybranych parafiach. Jedną z nich jest parafia św. Stanisława w Andrychowie.

11.Zachęcamy do lektury naszej gazetki parafialnej, w znajdziemy m.in. plan spowiedzi adwentowej w dekanacie Andrychów oraz drugi tekst adwentowy, tym razem poświęcony Roratom.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.