Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XXXII Niedziela Zwykła 06 Listopad

Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo "Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy, bowiem dla Niego żyją". Dlatego tym bardziej chcemy zaprosić do udziału we wspólnej modlitwie. Kazania podczas dzisiejszych Mszy św. wygłosi ks. dr hab. Jan Nowak, postulator w procesie beatyfikacyjnym ks. Władysława Bukowińskiego.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj od godz. 18:45 zapraszamy na kolejną już lekcję śpiewu patriotycznego w wykonaniu Ludowego Zespołu z Andrychowa, zespołu z Przecieszyna oraz przedszkolaków, młodzieży, harcerzy i innych solistów. Koncert skończy się około godz. 20:00.

Msza św. z godz. 19.30 zostanie przesunięta na godz. 20:00

Sprawy duszpasterskie

1.W piątek, 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości - 98 rocznica odzyskania niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. Msza św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele odprawiona zostanie o godz. 9.30. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej Eucharystii.

2.W nadchodzącym tygodniu, w sobotę 12 listopada przeżywać będziemy podniosłą uroczystość zamknięcia Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia w naszym Jubileuszowym Kościele pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Gregera. Po Mszy św. odbędzie się koncert muzyki sakralnej zespołu "Lumen". Sobotnia uroczystość zostanie poprzedzona dwoma Dniami Skupienia. W czwartek, 10 listopada zapraszamy do naszej świątyni rodziny, w piątek, 11 listopada wszystkie duszpasterskie wspólnoty parafialne. Przez trzy dni: w czwartek, piątek i sobotę nabożeństwa będziemy rozpoczynać wieczorną Mszą św. o godz. 17.00. Po Mszy św. - adoracja Najświętszego Sakramentu. Nasza obecność niech będzie wyrazem podziękowania Bożemu Miłosierdziu. Spoczywa na nas zobowiązanie do wdzięczności za tak wielkie wyróżnienie, jakim było wyznaczenie naszej świątyni jako Kościoła Jubileuszowego. Niech każdy domownik weźmie udział w tych uroczystościach. Zapraszamy!

3.W nadchodzącą niedzielę, 13 listopada o godz. 10.00 na andrychowskim cmentarzu zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z odsłonięciem tablicy upamiętniającej bohaterstwo andrychowianina, pilota - sierżanta Józefa Witka. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. W imieniu inicjatorów raz jeszcze składamy gorące podziękowania wszystkim Parafianom, którzy pomogli w sfinansowaniu pamiątkowej tablicy. Z kolei o godz. 15.00 w kryptach otworzymy wystawę pamiątek związanych z historią walk o niepodległą Polskę. Więcej informacji na temat obu wydarzeń w "Źródle.".

4.Także w niedzielę, 13 listopada o godz. 14.00 Msza św. dla przedszkolaków. Zapraszamy!

5.Celem trwającego Tygodnia Modlitw za Zmarłych jest zmobilizowanie nas do pamięci modlitewnej o zmarłych w ciągu całego roku. Wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki za zmarłych, zarówno listopadowe, jak i roczne. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze ich zamówić, to może to uczynić dziś lub w najbliższym czasie. Duże znaczenie dla zmarłych ma zamawianie Mszy Świętej w ich intencjach i uczestniczenie w nich w sposób pełny, to znaczy przez przyjęcie Komunii Świętej. Należy też docenić ofiarowanie za zmarłych zyskanych przez nas odpustów i uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.

6.Zachęcamy do lektury naszej gazetki parafialnej, w której piszemy szerzej o uroczystości zamknięcia Bramy Miłosierdzia w naszym kościele oraz wydarzeniach minionego tygodnia.

W tym tygodniu przypadają

W środę, 9 listopad - święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o naszym posłuszeństwie nauczaniu papieskiemu i o modlitwie w intencji widzialnej głowy Kościoła. Na godz. 18.00 zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwo do naszej Królowej Różańca Świętego Pani Andrychowskiej.

W czwartek, 10 listopada - św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła, który wytrwale zwalczał błędy w wierze, troszczył się o jedność Kościoła i przyczynił się do obrony Rzymu przed najazdami barbarzyńców w V wieku.

W piątek, 11 listopada - Święty Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie-męczennik w Kościele Zachodnim

W sobotę, 12 listopada - Święty Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.