Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XXVIII Niedziela Zwykła 09 Październik 2016 Dzień Papieski

Dziś - dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XVI Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem:. "Bądźcie świadkami miłosierdzia". Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku w niedzielę przypadającą 16 października lub wcześniej, jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży. Dziś, a także w nadchodzącą niedzielę 16 października - w dzień powołania Papieża Polaka na Stolicę Piotrową - Bogu dziękujemy za Jego wieloletnią posługę, a jednocześnie prosimy o Jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

Porządek nabożeństw w uroczystość odpustową :

Dziś Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30

Dzisiaj przy kościele zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na pomoc edukacyjną dla uzdolnionej, a pochodzącej z niezamożnych domów młodzieży. Dlatego polecamy tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości Parafian. Poprowadzi tę akcję młodzież, panie ze wspólnot różańcowych oraz Akcja Katolicka.

W tym tygodniu patronują nam

We wtorek, 11 X - św. Jan XXIII, "Papież Dobroci" bądź "Dobry Papież Jan", który zwołał Sobór Watykański II; patron nuncjuszy apostolskich

W czwartek, 13 X - bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, odnowiciel życia zakonnego pod zaborem rosyjskim.

W sobotę, 15 października - św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktora Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.

Sprawy duszpasterskie

1.W piątek, 14 października naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto - Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. W naszej parafii pracowników oświaty uhonorujemy w sposób szczególny w czwartek, 20 października, w dniu patrona nauczycieli - św. Jana Kantego. Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 i na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii i miasta.

2.W najbliższy czwartek, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie do Inwałdu na godz. 18.00.

3.W piątek, 14 października, z racji nadchodzącego dnia wybory św. Jana Pawła II na stolicę Piotrową zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o godz. 18.00, po której wyruszy procesja z modlitwą różańcową pod pomnik na Osiedle Jana Pawła II. Nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.W nadchodzący niedzielę, 16 października kazania w naszej parafii wygłosi ks. prof. Przemysław Sawa - Misjonarz Miłosierdzia Bożego.

5.Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Na nabożeństwach gromadzimy się w naszym kościele w tygodniu o godzinie 17.15 oraz w niedziele o godz. 17.30. Przy ul. Żwirki i Wigury przy Krzyżu nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.00, natomiast przy ul. Podgórskiej w wyznaczone trzy dni tygodnia.

6.W przyszłą niedzielę, 16 października zapraszamy na godz. 19.00 na posiedzenie parafialnej Rady Duszpasterskiej.

7.Grupa mieszkanców naszej gminy pragnie godnie upamiętnić bohaterskiego andrychowianina, lotnika - radiooperatora Józefa Witka, który zginął wraz z załogą, niosąc pomoc powstańczej Warszawie w sierpniu 1944 r. Jego sylwetkę przybliżamy w dzisiejszym "Źródle.". Członkowie grupy zwracają się z serdeczną prośbą do Parafian o pomoc w sfinansowaniu pamiątkowej tablicy, która za zgodą Ks. Proboszcza zostanie umieszczona na należącej do parafii kaplicy cmentarnej. W przyszłą niedzielę, 16 października po Mszach świętych będzie można złożyć ofiary na ten cel. Za wszelkie datki już dziś z serca dziękujemy.

8.Zachęcamy do nabywania "Źródła. Spod Pańskiej Góry", w którym zamieszczamy m.in. fotoreportaż z naszego odpustu ku czci Matki Bożej Różańcowej oraz poruszające świadectwo ojca w sprawie aborcji.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.