Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XXVI Niedziela Zwykła 25 Wrzesień 2016

Dziś - dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku. Chrześcijanin wezwany jest do służby wobec bliźnich, zwłaszcza tych, którzy są w potrzebie materialnej i duchowej. Udział w dzisiejszej Eucharystii ma nam uświadomić wielkość tego wezwania oraz udzielić siły do jego realizacji. Miłość bliźniego stanowi świadectwo miłości wobec Boga.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj na godzinę 17.00 zapraszamy do kina "Beskid" na film "Bóg nie umarł cz.2", który staje w obronie coraz mocniej prześladowanych chrześcijan. Wstęp wolny. Możliwość złożenia ofiary na pokrycie kosztów emisji filmu.

Przypominamy, że dziś przy plebanii w ramach "kiermaszu anielskiego" można nabyć wiele interesujących i wartościowych pozycji książkowych.

W tym tygodniu patronują nam

- We wtorek, 27 września - św. Wincenty a Paulo, prezbiter, który założył zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, przyczyniając się tym samym do lepszej formacji duchowieństwa i opieki nad ubogimi

- W środę, 28 września - św. Wacław, męczennik i główny patron Czech, jako czeski król przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską w swoim kraju; został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława

- We czwartek, 29 września - święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał; ich imiona oznaczają odpowiednio: Michał ? "któż jak Bóg", Gabriel ? "moc Boża", Rafał ? "Bóg uzdrawia". Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi.

- W piątek, 30 września - św. Hieronim, prezbiter i Doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma Świętego w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane Wulgatą

- W sobotę, 1 października ? św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu, patronka misji.

Sprawy duszpasterskie

1.W sobotę wchodzimy w miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w tygodniu o godz. 17.15 przed Mszą św. wieczorną, natomiast niedziele o godz. 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie Różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

2.W nadchodzącym tygodniu, 1 października przypada pierwsza sobota miesiąca - o godzinie 8.00 Msza św. w intencjach Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po tej Eucharystii nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych w kolejną sobotę, 8 października.

3.W przyszłą niedzielę, 2 października przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej. Tradycyjnie te uroczystości połączymy z jubileuszami małżeńskimi. Prosimy, aby jubilaci, którzy przeżywają w tym roku 25-lecie i więcej zawarcia związku małżeńskiego zgłaszali swoją obecność na uroczystościach do zakrystii, celem przygotowania pamiątek. Mszy św. - sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie ks. Piotr Grochowiecki, nasz były wikariusz a obecnie proboszcz w Mazańcowicach wraz z nowymi księżmi proboszczami z Inwałdu - ks. Piotrem Liptakiem i z Rzyk - ks. Krzysztofem Moskalem. O przygotowanie ołtarzy prosimy wyznaczone wspólnoty duszpasterskie. Do uświetnienia uroczystości odpustowej zapraszamy m. in.: poczty sztandarowe, asysty. Składkę w uroczystość odpustową pragniemy przeznaczyć na dalsze prace remontowe w parafii. W uroczystość odpustową nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.

4.Zachęcamy do nabycia gazety parafialnej, w której znajdziemy m.in. reportaż z Triduum ku czci św. Stanisława Kostki. Zamieszczamy także rozmowę z Małgorzatą Krupnik, członkinią komitetu organizacyjnego ŚDM.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.