Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XXV Niedziela Zwykła 18 Wrzesień 2016

Dziś 25. Niedziela zwykła. Pan Bóg daje każdemu z nas w dzierżawę dobra materialne i pragnie, byśmy używali swoich dzieł stworzonych, mogli świadczyć miłość i służyć naszym bliźnim. Każda Eucharystia uczy nas postawy służebnej, zmiany tego, co przemijające na to, co wieczne. Uczestnicząc w liturgii eucharystycznej Chrystus daje siłę do kroczenia drogą sprawiedliwości i ewangelicznego braterstwa.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

Ofiarami do puszek będziemy dziś wspierać nasze diecezjalne radio "Anioł Beskidów".

W tym tygodniu patronują nam

- Dzisiaj, 18 IX - wspomnienie św. Stanisława Kostki, jezuickiego nowicjusza odznaczającego się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu, które realizował nawet wbrew woli rodziców; to patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny;

- We wtorek, 20 IX - wspomnienie świętych męczenników z Korei; pierwszego koreańskiego kapłana Andrzeja Kim Taegona, wybitnego apostoła świeckiego Pawła Chong Hasanga oraz ich towarzyszy

- W środę, 21 IX - święto św. Mateusza, Apostoła, powołanego przez Chrystusa poborcy cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autora Ewangelii, która wskazuje ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem

- W piątek, 23 IX - wspomnienie św. Ojca Pio, jednego z najbardziej popularnych i znanych świętych minionego stulecia; z jego kapłańskiej posługi, zwłaszcza z sakramentu pojednania i duchowego kierownictwa, korzystało wielu pielgrzymujących do San Giovanni Rotondo, gdzie wypełniał swoje zakonne i kapłańskie obowiązki.

- W sobotę, 24 września rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej.

Sprawy duszpasterskie

1.W nadchodzącą sobotę, 24 września będziemy przeżywać pielgrzymkę dekanatów: kęckiego i międzybrodzkiego wraz z andrychowskim do naszej świątyni jako Kościoła Jubileuszowego Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Piotr Greger, biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej. Msza św. o godz. 10.00. Gorąco zachęcamy do jak najliczniejszej obecności.

2.Czy człowiek żyjący w XXI wieku powinien dawać świadectwo o Jezusie w miejscach publicznych? M.in. takie pytanie stawia film "Bóg nie umarł 2". Na jego emisje zapraszamy w sobotę, 24 września oraz w niedzielę, 25 września do parafialnego kina "Beskid". Początek seansów - godz. 17.00. Wstęp jak zwykle wolny. Możliwość złożenia datków na pokrycie kosztów seansów. Więcej o filmie w "Źródle.".

3.Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego. W naszej parafii jest wiele wspólnot duszpasterskich. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego działania!

4.Za dwa tygodnie, w pierwszą niedzielę października będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Tradycyjnie te uroczystości połączymy z jubileuszami małżeńskimi. Prosimy, aby jubilaci, którzy przeżywają w tym roku 25-lecie i więcej zawarcia związku małżeńskiego zgłaszali swoją obecność na uroczystościach do zakrystii, celem przygotowania pamiątek. Mszy św. - sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie ks. Piotr Grochowiecki, nasz były wikariusz a obecnie proboszcz w Mazańcowicach wraz z nowymi księżmi proboszczami z Sułkowic - Bolęciny - ks. Józefem Pasternakiem i z Rzyk - ks. Krzysztofem Moskalem.

5.W czwartek, 22 września o godz. 17.00 w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów na ministrantów. Serdecznie zapraszamy!

6.Zachęcamy do lektury naszej parafialnej gazetki.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.