Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XXII Niedziela Zwykła 28 Sierpień 2016

Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku. Chrystus Pan obecny we znakach świętej liturgii wzywa nas do pokory, obiecując wywyższenie swą mocą. Tak więc z pokorą przyjmujmy dar słowa Bożego, które leczy z pychy i wprowadza na drogę zbawienia. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.30 a po niej złożenie kwiatów pod Tablicą Smoleńską przy ołtarzu polowym.

W tym tygodniu patronują nam

- W poniedziałek, 29 sierpnia – św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.

- W czwartek, 1 września – bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem;

- W sobotę, 3 września – św. Grzegorz Wielki, papież i Doktor Kościoła, o którym św. Izydor napisał: „Biskup rzymskiej stolicy, pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory, jaśniejący wielkim światłem Ducha Świętego”.

Sprawy duszpasterskie

1.We czwartek, 1 września przypada 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary wojny. Módlmy się o pokój na świecie. Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w naszym mieście odbędą się 1 i 17 września przez złożenie kwiatów pod tablicą znajdującą się w Rynku, w pobliżu Urzędu Miasta.

2.Stojąc u progu nowego roku szkolnego, Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

3.Środa to ostatni dzień sierpnia. O godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej Królowej Różańca Świętego Pani Andrychowskiej. Serdecznie zapraszamy.

4.W czwartek, 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny 2016/2017. Zapraszamy na Msze Święte, podczas których będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów. Msze św. na rozpoczęcie nauki będą sprawowane: o godz. 8.00 - dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, o godz. 9.00 - dla uczniów szkoły podstawowej. O godz. 10.00 Msza św. dla przedszkolaków. Zachęcamy do uczestnictwa w tych Eucharystiach także rodziców i nauczycieli. We czwartek poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczęli rok pracy i formacji oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej w tym dniu 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

5.W nadchodzącą niedzielę, 4 września na Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla kl. O i I. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie w środę, 31 sierpnia od godz. 17.00, a ponadto w nadchodzące: I czwartek i I piątek miesiąca w wyznaczonych godzinach.

6.Najbliższy czwartek, 1 września to właśnie pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź rozpocznie się o godz. 17.00, następnie o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich.

7.W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00 i o 18.00 Msza św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym.

8.W sobotę, 3 września odwiedziny chorych od godz. 10.00. Prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii. W pierwszosobotniej liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny nabożeństwem wynagradzającym po Mszy św. o godz. 8.00.

9.Zachęcamy do nabycia „Źródła spod Pańskiej Góry”. W gazecie piszemy m. in. o Matce Teresie z Kalkuty, która za tydzień zostanie ogłoszona świętą.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.