Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XXI Niedziela Zwykła 21 Sierpień 2016

Miesiąc sierpień, w naszej polskiej pobożności związany jest mocno z Maryją. Pragniemy oddać Jej szczególną cześć i dziękować za tyle wieków Jej opieki nad nami. Maryja jest zawsze obecna przy swoich dzieciach i zatroskana o ich dobro. Chce nam otworzyć serca i oczy, abyśmy spełniając wolę Jezusa, czynili lepszym i szczęśliwszym życie nasze i naszych bliźnich.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

W tym tygodniu patronują nam

1.W poniedziałek, 22 sierpnia wspominamy Najświętszą Maryję Pannę, Królową.

2.W środę, 24 sierpnia będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.

3.W piątek, 26 sierpnia ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. W wielu naszych kościołach trwa specjalna nowenna przed tą uroczystością. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Z racji uroczystości nie ma obowiązku zachowania postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

4.W sobotę, 27 sierpnia przypada wspomnienie św. Moniki, która była matką Świętego Augustyna (354-430) i swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.

Sprawy duszpasterskie

1.Zapraszamy na środową Mszę św. i nabożeństwo do Królowej Różańca Świętego Pani Andrychowskiej o godz. 18.00.

2.23 sierpnia 1939 roku został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop–Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w tym dniu obchodzić co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji we wtorek będziemy się modlić za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

3.W niedzielę, 28 sierpnia o godz. 9.30 w naszym kościele odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i NSZZ „Solidarność” w 36. rocznicę powołania związku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.Przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny. Pragniemy pomóc naszym dzieciom w przygotowaniu do szkoły. Parafia zakupiła 40 plecaków, które można dzisiaj zabrać i wyposażyć w szkolne przybory i zeszyty. Można przynieść je w nadchodzącym tygodniu do kancelarii lub zakrystii, ewentualnie w przyszłą niedzielę, 28 sierpnia. Zachęcamy parafian do wsparcia tej akcji.

5.Zachęcamy do nabycia naszej parafialnej gazetki. Zamieszczamy m.in. reportaż z pieszej i rowerowej pielgrzymki andrychowian na Jasną Górę. Piszemy także o tym co tak naprawdę papież Franciszek powiedział w Polsce o przyjmowaniu uchodźców.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.