Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XX Niedziela Zwykła 14 Sierpień 2016

Dziś przypada dwudziesta niedziela w ciągu roku. W naszej diecezji obchodzimy uroczystość Patrona - św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina, misjonarza w Japonii, założyciela klasztoru w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą. Święty Maksymilian oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Sprawy duszpasterskie

1.Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

2.Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cudu nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

3.W środę o godz. 18.00 Msza Święta wieczorna i nabożeństwo do Królowej Różańca Świętego Pani Andrychowskiej.

4.W piątek, 19 sierpnia uroczysta Msza św. o godz. 15.00 ku czci Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu patronują nam

- W środę, 17 sierpnia – św. Jacek, prezbiter, dominikanin, który założył pierwszy klasztor dominikanów w Polsce. Urodził się w Kamieniu na Śląsku pod koniec XII wieku, a zmarł w Krakowie 15 VIII 1257 roku, wyczerpany pracą misyjną.

- W sobotę, 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”; słowem i przykładem prowadził do Boga zarówno członków zakonu cystersów, powierzonych jego duchowej opiece, jak i lud Boży, który przychodził słuchać jego kazań; był również wielkim czcicielem Matki Bożej; jemu przypisuje się autorstwo modlitwy zaczynającej się od słów: „Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo”.

Prasa religijna

Zachęcamy serdecznie do lektury naszej gazety parafialnej. Zamieszczamy m.in. fotoreportaż z odpustu na Trzonce. Przedstawiamy także sylwetkę śp. kardynała Franciszka Macharskiego i piszemy o jego wizytach w Andrychowie.

Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających w naszej parafii i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.