Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

XIX Niedziela Zwykła 07 Sierpień 2016

Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, jesteśmy, wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego. W świątyni wyłożona jest nasza Parafialna Księga Trzeźwości. Pierwsza niedziela miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Kalendarz Liturgiczny

- W poniedziałek, 8 VIII – patronuje nam św. Dominik, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje; założył Zakon Kaznodziejski

- We wtorek, 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), patronka Europy; dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także przepięknym traktatem teologicznym pt. Wiedza krzyża

- W środę, 10 VIII – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła

- W czwartek, 11 VIII – św. Klara, która zachęcona przykładem św. Franciszka z Asyżu poświęciła się całkowicie na służbę Bożą; habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu.

Sprawy duszpasterskie

1.Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech te dni przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce.

2.Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie i nie pijąc napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.

3.W środę zapraszamy na nabożeństwo do Królowej Różańca Świętego Pani Andrychowskiej o godz.18.00.

4.W sobotę z racji 13. dnia miesiąca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz.18.00 w Inwałdzie.

5.Natomiast w przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Eucharystii pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

6.„Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.

7.Zachęcamy do nabycia naszego czasopisma - „Źródełka”. Piszemy m. in. o andrychowianach obecnych na ŚDM w Krakowie i uczestniczących w ich organizacji a także o Meksykanach i Portugalczykach, którzy odwiedzili naszą parafię z okazji spotkania młodych. W „Źródle” również wywiad z proboszczem naszej parafii, ks. dziekanem Stanisławem Czernikiem.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.