Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

XVII Niedziela Zwykła 24 lipiec 2016 r.

Od minionego wtorku gościmy w naszej parafii J. Eks. Ks. Biskupa Czesława Kozona - Przewodniczącego Episkopatu Skandynawii wraz z kapłanami, klerykami i blisko 70-osobową grupą młodzieży z Danii. Natomiast od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca w Krakowie nastąpi oficjalne otwarcie wydarzeń centralnych, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości. Zapraszamy w tym tygodniu młodzież, która pozostała w domu, do wspólnego oglądania transmisji ze Światowych Dni Młodzieży oraz do wspólnej modlitwy z następcą św. Piotra i młodymi z całego świata.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

- Dzisiaj o godz. 9.30 uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J. Esk. Ks. Bpa Czesława Kozona z podziękowaniem wolontariuszom oraz rodzinom, które przyjęły pielgrzymów z Danii za okazaną gościnność i serdeczność. Oficjalny wyjazd gości z parafii nastąpi jutro, w poniedziałek, 25 lipca rano. Rozpocznie się nabożeństwem o godz. 8.30.

- Uroczystości odpustowe odbywają się dzisiaj w Wieprzu i Rzykach. Sumy odpustowe o godz. 11.30.

- Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie wszelkich pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Poświęcenia dokonamy na górnym parafialnym parkingu.

Sprawy duszpasterskie

1.Szczegółowy program Światowych Dni Młodzieży na bieżąco przybliżają nam telewizja i radio. Natomiast w największym skrócie wygląda on następująco: we wtorek, 26 lipca Msza św. o godz. 17.30 na krakowskich Błoniach pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza. W środę, 27 lipca powitanie Ojca św. Franciszka w Polsce o godz. 16.00 na lotnisku im. św. Jana Pawła II na Balicach. We czwartek papież odprawi uroczystą Mszę św. na Jasnej Górze, po południu o godz. 17.30 oficjalne powitanie na krakowskich Błoniach. W piątek, 29 lipca przed południem papież będzie się modlił w obozie Auschwitz-Birkenau. Natomiast o godz. 18.00 odbędzie się Droga Krzyżowa z udziałem Ojca Świętego na Błoniach. W sobotę, 30 lipca zaplanowano modlitwy w Bazylice Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Z kolei o godz. 19.30 rozpocznie się czuwanie młodzieży z Ojcem Świętym na Campusie Misericordiae na Brzegach. W niedzielę o godz. 10.00 w tym samym miejscu sprawowana będzie uroczysta Msza św. Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży z udziałem młodzieży z całego świata. Natomiast o godz. 18.15 odbędzie się ceremonia pożegnania Ojca Świętego na lotnisku w Balicach. W naszej parafii porządek Mszy św. w niedzielę, 31 lipca w godzinach przedpołudniowych będzie zmieniony. Eucharystie sprawowane będą w następującym porządku: 6.30. - 8.00.- 9.00 (przesunięta z 9.30., nie będzie Mszy św. o godz. 11.00), następne Msze św. bez zmian: 12.30.-14.30.- 18.00. i 19.30.

2.W środę, 27 lipca o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo do Królowej Różańca Świętego Pani Andrychowskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tych szczególnych dniach. Natomiast o godz. 19.00 w auli Domu Katechetycznego odbędzie się spotkanie osób wyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa.

3.Od poniedziałku, 25 lipca można zapisywać się na Pieszą Pielgrzymkę Dekanatu Andrychowskiego na Jasną Górę. Termin pielgrzymki to: 6 – 11 sierpnia. Zapisy przyjmowane są w parafii św. Stanisława w Andrychowie w godzinach 17.00 – 18.00. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 1 sierpnia w kościele św. Stanisława po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 18.30.

4.Przypominamy także, że w kiosku „Emaus” przyjmowane są zapisy na pielgrzymkę rowerową organizowaną przy naszej parafii. Cykliści na Jasną Górę wyruszą 9 sierpnia. Więcej informacji w „Źródle…” i na stronie internetowej parafii.

Kalendarz Liturgiczny

- 25 VII – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską

- 25 VII – św. Krzysztof, którego imię oznacza „niosący Chrystusa”; patron kierowców i podróżujących

- 26 VII – święci Anna i Joachim, rodzice NMP i dziadkowie Pana Jezusa. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków

- 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza z Betanii; patronka życia domowego: gospodyń, kucharek, służących, pomocy domowych, hotelarzy.

Prasa katolicka

Zachęcamy do nabycia naszego parafialnego czasopisma. W „Źródle…” wiele informacji związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży i pobytem gości z Danii. Piszemy także o patronie młodzieży, bł. Pier Giorgio Frassatim, który nazywany jest „człowiekiem ośmiu błogosławieństw”.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.