Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

XV Niedziela Zwykła 10 lipiec 2016 r.

Dziś kolejna lipcowa niedziela, 15. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego.

Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu - przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy. Już za 10 dni będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju na wspólne spotkanie i modlitwę.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj na godz. 17.00 zapraszamy do naszego kina „Beskid” na film „Karolina” - opowieść o polskiej błogosławionej Karolinie Kózkównej a także o wyborach współczesnych młodych ludzi, dylematach dorosłych, skomplikowanych historiach rodzinnych i odnajdywaniu drogi życiowej. Wstęp wolny, możliwość złożenia ofiary na pokrycie kosztów emisji filmu.

Natomiast dzisiaj o godz. 19.30 rozpocznie się zbiórka dzieci wyjeżdżających na „Kolonię z Bogiem” nad morze do miejscowości Karwieńskie Błota. Autokar zostanie podstawiony przed kościół, przy schodach.

Kalendarz Liturgiczny

- W poniedziałek, 11 lipca – św. Benedykt, opat i patron Europy, autor słynnej Reguły, uważany za duchowego ojca mnichów Kościoła Zachodniego

- We wtorek, 12 lipca - św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, występujący w jej obronie u cesarza Henryka II

- W środę, 13 lipca - święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne

- W piątek, 15 lipca – św. Bonawentura, biskup i Doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu, który ułożył pierwsze konstytucje dla zakonu jako wykładnię reguły Ojca Założyciela, co dało mu tytuł drugiego „Ojca Zakonu”.

Sprawy duszpasterskie

1.Środowe nabożeństwo nowennowe z racji 13. dnia miesiąca połączymy z nabożeństwem fatimskim w Inwałdzie o godz. 18.00. Natomiast w naszej świątyni Msza Święta z nabożeństwem do Królowej Różańca św. Pani Andrychowskiej także o godz. 18.00.

2.W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel znana jest nam ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza. W średniowieczu powstał na niej zakon karmelitański. Z tym dniem i z rodziną karmelitańską zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach danych Szymonowi Stockowi, przełożonemu generalnemu karmelitów, obiecała noszącym szkaplerz ochronę przed ogniem piekielnym i innym niebezpieczeństwem. Niech będzie on zawsze znakiem naszej religijności i chrześcijańskiej tożsamości. Znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bożemu słowu i obietnicom.

3.W nadchodzący, III piątek miesiąca, 15 lipca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Uroczysta Msza św. z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Po Nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00.

4.We wtorek, 19 lipca powitamy w naszej parafii pielgrzymkę młodzieżową z Danii z ks. Biskupem Czesławem Kozonem, trzema księżmi, dwoma klerykami i ok.70 świeckimi, którzy zagoszczą w naszych rodzinach. Program pobytu gości w naszej parafii zamieścimy w „Źródle…” za tydzień.

5.Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

PRASA KATOLICKA

Czas wakacyjny niech będzie ubogacony lekturami i czasopismami religijnymi. W „Źródle spod Pańskiej Góry” informujemy m.in. o sensacyjnym odkryciu dotyczącym obrazu Matki Boskiej z Czańca.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.