Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

XIII Niedziela Zwykła 26 czerwca 2016 r.

Dziś ostatnia niedziela czerwca. Niech rozpoczynające się wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha! Nie zapominajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Powoli kończy się miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

Sprawy duszpasterskie

1.We wtorek wspominamy św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

2.W środę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św.: 6.15, 8.00, 9.00, 12.30, 14.30, 17.00 i 18.00, po której zostanie odprawione nabożeństwo czerwcowe. W tę uroczystość wierni, którzy posiadają dewocjonalia pobłogosławione przez papieża lub biskupa, mogą otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, po złożeniu Wyznania wiary. W tym dniu naszymi życzeniami obejmujemy księdza wikariusza Pawła. Niech jego patron Apostoł Narodów wspiera go w działaniu duszpasterskim i na drogach życia kapłańskiego. Niech Bóg błogosławi i strzeże, obdarza łaskami i swoim pokojem.

3.W nadchodzącym tygodniu przypadają:

- czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, spowiedź od godz. 17.00. Msza św. z nabożeństwem o godz. 18.00. Kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

- pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16.00 i Msza św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym o godz. 18.00 (w wakacje nie ma Mszy św. dla dzieci o godz. 17.00).

- W pierwszą sobotę wyjazd do chorych od godz. 10.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

- W pierwszosobotniej liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny nabożeństwem wynagradzającym po Mszy św. o godz. 8.00

4.Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń. Pamiętajmy, aby urlop, obojętnie gdzie spędzany, był też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty.

Przypominamy też o stosownym stroju, którego wymaga świątynia i liturgia w niej sprawowana. W ten sposób dajemy świadectwo naszej dojrzałości religijnej. Apelujemy także o to, aby nasze zachowanie w czasie zwiedzania kościołów było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zatem pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

5.Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie, która będzie trwać od 30 lipca do 10 sierpnia. Zapisy w kiosku Emaus.

6.W lipcu parafialna biblioteka i Katolicki Klub Pracy są nieczynne.

7.W okresie wakacyjnym kiosk „Emaus” w poniedziałki jest nieczynny.

PRASA KATOLICKA

Czas wakacyjny niech będzie ubogacony lekturami i czasopismami religijnymi.

Zachęcamy do lektury naszej gazety parafialnej, w której informujemy m.in. o zmianach personalnych w naszym dekanacie i diecezji. W cyklu historycznym piszemy o kolejnych wikarych posługujących w Andrychowie, m.in. o ks. Leszku Solakiewiczu, późniejszym pierwszym proboszczu w Zagórniku.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.