Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

XII Niedziela Zwykła 19 czerwca 2016 r.

Centralna pozycja Chrystusa w życiu osobistym człowieka jest objawem prawdziwej pobożności. Święty Paweł nazywa to przyobleczeniem się w Chrystusa. Jednak często jesteśmy skłonni uważać, że owszem, to może dotyczyć osób konsekrowanych, ale żeby tak każdego ochrzczonego – to lekka przesada. Wobec takiej postawy Chrystus mówi: „Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa”. Aby stać się dziedzicem królestwa niebieskiego, potrzeba jasno się określić, by nie płakać za późno. Dzisiaj po raz kolejny Bóg woła nas po imieniu i pyta: za kogo uważasz Jezusa Chrystusa?

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj:

1. Dzisiaj o godz. 11.00 uroczysta Msza św. z okazji obchodów 80 – lecia Koła Pszczelarzy w Andrychowie. Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Biskup Edward Białogłowski

2. Uroczystości odpustowe ku czci św. Jana Chrzcielna przeżywa parafia w Sułkowicach-Bolęcinie. Suma odpustowa o godz. 11.30.

3. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 17.30

Sprawy duszpasterskie

1.W poniedziałek, 21 czerwca wspominamy św. Alojzego Gonzagę, jezuitę pragnącego poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczającego się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych.

2.W środę, 22 czerwca serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną o godz. 18.00 i nowennę do Królowej Różańca Św. Pani Andrychowskiej.

3.Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić w środę, 22 czerwca po południu. Kapłani będą służyli penitentom od godz. 17.00. Zachęcamy także do skorzystania z sakramentu pokuty na nabożeństwach popołudniowych w nadchodzące dni. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla młodzieży z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych będzie sprawowana w nadchodzący piątek o godz. 8.00. Natomiast dla uczniów Szkoły Podstawowej Msza św. na zakończenie roku szkolnego zostanie odprawiona we czwartek, 23 czerwca o godz. 10.15.

4.W czwartek, 23 czerwca w auli Domu Katechetycznego o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie osób wyjeżdżających z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Spotkanie dotyczy osób, które wybrały pakiety B i C.

5.W piątek, 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel życzymy, aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, całodobowa modlitwa czuwania przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy.

6.W przyszłą niedzielę, 26 czerwca o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych braci strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Andrychowie, po której nastąpi poświęcenie nowego samochodu strażackiego.

7.Zachęcamy do nabycia naszej parafialnej gazetki, w której zamieszczamy m.in. relacje z obrad Rady Parafialnej oraz tekst o działalności andrychowskiego Hospicjum Domowego. Z okazji zbliżającego się Dnia Taty piszemy także o tym, jak rolę ojców rodzinie postrzega papież Franciszek.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.