Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

X Niedziela Zwykła 05 czerwca 2016 r.

Dziś przypada 10. niedziela w ciągu roku. W czerwcu zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, by być jeszcze bliżej Jezusowego Serca, które jest najpełniejszym wyrazem Bożej miłości miłosiernej, Bożego miłosierdzia. Dziś również Pan Jezus chce przychodzić do nas ze swoją uzdrawiającą mocą i łaską. Czyni to przede wszystkim przez sakramenty, zwłaszcza w Eucharystii, kiedy staje się dla nas pokarmem na życie wieczne. Pozwólmy Panu Bogu działać w nas i przez nas. Korzystajmy z Jego darów jak najowocniej i jak najczęściej. Pierwsza niedziela miesiąca, adoracja na zakończenie Mszy św.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj:

Dzisiaj przeżywamy doroczną pielgrzymkę ku czci św. Jana Sarkandra do Skoczowa. Rozpoczyna się o godz. 10.30 w kościele Świętych Piotra i Pawła.

Nabożeństwo czerwcowe – godz. 17.30.

Kalendarz liturgiczny

W środę, 8 czerwca – św. Jadwiga, królowa, której życie można podsumować słowami zaczerpniętymi z kroniki Jana Długosza: „Ona była tak sławna i ceniona w całym świecie katolickim dla wspaniałej postawy moralnej, że wszyscy czcili ją za życia jako wzór świętości”

W piątek, 10 czerwca – bł. Bogumił, biskup; jego imię oznacza „miły Bogu”, a jego życie stanowi potwierdzenie tego – najpierw gorliwy pasterz i misjonarz, a potem pustelnik i człowiek wielkiej modlitwy

W sobotę, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł; Dzieje Apostolskie charakteryzują go jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

Sprawy duszpasterskie

1.Trwają nabożeństwa czerwcowe. Włączmy się do tej modlitwy wielbiącej Boże Serce. Zapatrzeni w przebite dla wszystkich Serce Jezusowe, bardziej otwórzmy nasze serca na potrzeby bliźnich i spieszmy im z bezinteresowną pomocą. Chrystus uczy nas, że błogosławiony, szczęśliwy jest człowiek, który jest miłosierny. On też miłosierdzia dostąpi. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

2.We czwartek, 9 czerwca po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny. Gościem będzie znany już andrychowianom dr Andrzej Solecki, który podejmie temat: „Moc Miłosierdzia”. Serdecznie zapraszamy!

3.W nadchodzącą sobotę, 11 czerwca o godz. 11.00. ks. biskup senior Tadeusz Rakoczy udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzież z III kl. Gimnazjum.

4.Polecamy lekturę naszej parafialnej gazetki, w której obok informacji z życia parafii zamieszczamy m.in. bardzo ciekawy tekst lekarza medycy w obronie życia.

5.W nadchodzący czwartek, 9 czerwca od godz. 16.30 rozpocznie się spowiedź dla młodzieży przed przystąpieniem do sakramentu Bierzmowania, ich rodziców oraz świadków.

6.Ojciec Święty Franciszek podjął decyzję o ustanowieniu kościoła Nawiedzenia NMP w Hałcnowie Bazyliką Mniejszą. Uroczystość ogłoszenia tego tytułu odbędzie się w sobotę 2 lipca br. o godz. 11.00. Ks. Biskup Ordynariusz wyraził życzenie, aby do tej Uroczystości duchowo przygotowała się cała nasza diecezja. W związku z tym kustosz sanktuarium w Hałcnowie zaprasza kapłanów i wiernych do udziału w tzw. „Nowennie Tygodni”, aby zawierzyć się Matce Bożej Bolesnej. Nasz dekanat jest zaproszony na czuwanie w piątek 10 czerwca. W programie: o godz. 18.00 powitanie i Droga Krzyżowa, później Różaniec przed Najświętszym Sakramentem i o godz. 20.00 Msza św. zakończona apelem. Spod naszego kościoła autokar wyjedzie o godz.17.00. Prosimy o wpisanie się na listę w kiosku „Emaus”. Ponadto zachęcamy do pielgrzymowania prywatnymi samochodami. Weźmy jak najliczniejszy udział w tym modlitewnym czuwaniu.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.