Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

IX Niedziela Zwykła 29 maja 2016 r.

Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj:

O godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła.

Dzisiaj serdecznie zapraszamy na godz. 17.00 do naszego kina Beskid na projekcję filmu „Bernaedetta Cud w Lourdes” - poruszającą opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Wstęp na seans wolny, możliwość złożenia datków na pokrycie kosztów emisji filmu.

Sprawy duszpasterskie

1.Jeszcze dziś, jutro i pojutrze odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. Niech wyrazem naszej wiary będzie liczny udział w tych nabożeństwach, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele i święta o godz. 17.30.

2.We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem.

3.W środę, 1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian. W przyszłą niedzielę będziemy zawierzać je dobremu Bogu na Mszy Świętej z ich szczególnym udziałem o godz.11.00. Z kolei w sobotę, 4 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci i ich najbliższych na doroczny festyn z okazji Dnia Dziecka, który co roku organizuje pan Tadeusz Biłko w ogrodzie za pomnikiem św. Jana Pawła II na osiedlu (Pańskiej Górze).

4.Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej – procesja wokół kościoła.

5.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek spowiedź od godz. 17.00. W pierwszy piątek, 3 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwości do pokarmów mięsnych. Spowiedź od godz. 16.00. i o godz.17.00 Msza św. dla dzieci. O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym. W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 10.00. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

6.W niedzielę, 5 czerwca odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.

7.Zachęcamy do lektury naszej gazetki parafialnej, w której zamieszczamy m. in. fotoreportaż z procesji Bożego Ciała oraz relacje z życia naszych wspólnot parafialnych.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.