Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: wieczor.jpg
  • Zdjęcie: michal_archaniol_.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal.jpg
  • Zdjęcie: rekolekcje.jpg
  • Zdjęcie: medytacja.jpg
 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY Niedziela 22 maja 2016 r.

Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób. To wielka tajemnica naszej wiary, podobnie jak tajemnica obecności Pana Jezusa pod postacią chleba i wina. Za tę obecność Trójcy Świętej w naszym życiu należy się Jej wdzięczność i uwielbienie.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj:

- o godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo majowe.

- na godz. 19.00 zapraszamy Radę Duszpasterską i wszystkich, którzy pragną włączyć się w przygotowania uroczystości Bożego Ciała.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W czwartek, 26 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Porządek Mszy św.: 6.30, 8.00. O godz. 10.00 będzie sprawowana uroczysta Msza Święta na ołtarzu polowym, który zostanie przygotowany wraz z kaplicą (tzw. „Wiatą Wiary”) przez mieszkańców osiedla przy ul. Żwirki i Wigury. Po Eucharystii wyruszy procesja Eucharystyczna ulicą Żwirki i Wigury w stronę osiedla. Skręci ona na ul. Tkacką, gdzie na zakręcie przed posesją Pana Jacka Gondko wybudowany zostanie pierwszy ołtarz przez mieszkańców ul. Tkackiej oraz Akcję Katolicką. Potem przejdziemy pod drugi ołtarz wybudowany przy sklepie spożywczym na ul. Tkackiej przez Wspólnoty Różańcowe i braci Strażaków. Następnie procesja uda się w stronę ul. Beskidzkiej, przejdzie rondem Solidarności pod Urząd Miejski, gdzie zostanie przygotowany trzeci ołtarz przez Wspólnoty Rodzin. Potem procesja przez ul. Rynek przejdzie pod kościół. Na schodach przed świątynią zostanie wybudowany czwarty ołtarz przez młodzież oazową i bierzmowanych. Tu zakończymy procesję. Bezpośrednio po niej zostanie odprawiona Msza św. Popołudniowe Msze św. o godz.: 14.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo Majowe z procesją wokół kościoła o godz. 17.30. Bezpośrednie przygotowanie wszystkich ołtarzy odbędzie się w środę w godzinach popołudniowych. Prosimy o pomoc. Procesja Bożego Ciała staje się świadectwem naszej wiary, udział w niej jest szczególnym oddaniem czci Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie prosimy o jak najpiękniejszą oprawę zewnętrzną: o udekorowanie naszych domów na trasie procesji. Prosimy też wszystkie poczty sztandarowe: górników i strażaków, szkół, zakładów pracy i organizacji społecznych, delegacje z grup duszpasterskich do feretronów, dzieci w strojach komunijnych kl. III, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwoneczków. Ubogaci tę uroczystość orkiestra. Serdecznie prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy: policję, straż miejską i strażaków. Przez udział w tej procesji pod zwykłymi warunkami zyskamy odpust.

2. Niech wyrazem naszej wiary będzie liczny udział w nabożeństwach majowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć NMP. Są one odprawiane w naszym kościele w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele i święta o godz. 17.30.

Sprawy duszpasterskie

1.We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również ogłoszony przez Benedykta XVI dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego. Zachęcamy też wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.

2.W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie. 26 maja przypada również wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana i założyciela zakonnego zgromadzenia oratorianów (filipinów), odznaczającego się wielką miłością bliźniego, ewangeliczną prostotą i radosną służbą Bogu.

3.W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez cały sobotni dzień będzie nam towarzyszyć modlitwa o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.

4.W nadchodzącą sobotę i niedzielę, 28 i 29 maja zapraszamy do parafialnego kina „Beskid” na godz. 17.00 na film „Bernadetta. Cud w Lourdes” - poruszającą opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Wstęp na seanse wolny, możliwość złożenia datków na pokrycie kosztów emisji filmu.

5.W niedzielę, 29 maja Akcja Katolicka będzie rozprowadzać przy kościele płyty z filmem o Ojcu Świętym Franciszku pt. „Człowiek, który zmienił świat”. Koszt płyty wynosi 15 zł. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc chrześcijanom prześladowanym w krajach Bliskiego Wschodu i Afryki.

6.Zachęcamy do lektury naszej gazetki parafialnej, w której znajdziemy m.in. fotoreportaż z odpustu i Święta Maciejowego oraz drugą część sylwetki naszego rodaka, ks. Mirosława Wądrzyka.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.