Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 15 Maj 2016

ODPUST PARAFIALNY

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha św., która zamyka okres wielkanocny. Zarazem przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej doroczną uroczystość odpustową ku czci Św. Macieja Apostoła, Patrona naszej parafii. Pragniemy Mu podziękować za miniony rok wstawiennictwa i wypraszanie nam tak potrzebnych łask Bożych oraz prosić Go o dalsze orędownictwo za nami. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na prowadzone przez parafię inwestycje. Zarazem prośmy Boga o jak najowocniejsze przeżycie tej uroczystości, przepraszając Go za wszystkie nasze grzechy.

Porządek nabożeństw

Dziś porządek nabożeństw, jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 12.30, która jest włączona do sumy odpustowej o godz. 11.00. Na sumie odpustowej modlimy się w intencji parafii, dzieci kl. III przeżywających rocznicę Komunii św. oraz ks. Mirosława Wądrzyka, który obchodzi srebrny jubileusz kapłaństwa.

Każdy, kto w pełni dzisiaj uczestniczy we Mszy św., spełniając zwykłe warunki, może otrzymać odpust zupełny. Dzisiejsza uroczystość opustowa ubogacona jest parafiadą - Świętem Maciejowym. Program kulturalno – społeczny rozpocznie się o godz. 15.00. Będzie coś dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Zaplanowano m.in.: podchody, szachy, konkursy, zabawy sportowe, zwiedzanie wieży kościelnej. Gwiazdą będzie big band z Huty Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka. Orkiestra, którą tworzą dzieci i młodzież. Z zespołem zaśpiewa Monika Urbanowicz – zwyciężczyni II edycji programu „Mali giganci”. Podczas występu orkiestra wykona standardy muzyki rozrywkowej i filmowej. Szczegółowy program Parafiady zamieszczamy w dzisiejszym wydaniu „Źródła spod Pańskiej Góry”. Dzisiaj parking parafialny od godz. 12.30 (po Mszy św. odpustowej) będzie już wyłączony z ruchu, aby przygotować miejsce dla występów. Uczestniczących we Mszach św. o godz. 14.00, 18.00 i 19.30 prosimy o parkowanie samochodów na parkingach miejskich. Nabożeństwo Majowe dziś około godz. 17.30.

Kalendarz Liturgiczny

1. Jutro, w poniedziałek, 16 maja przypada święto świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

2. W sobotę, 21 maja wspominamy św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.Przez cały maj gromadzimy się w kościołach, przy domowych i przydrożnych kapliczkach, krzyżach na nabożeństwa majowe. W tygodniu w naszym kościele nabożeństwa odprawiane są po Mszy św. o godz. 18.00.

2.W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi uroczyście potwierdzonemu przez bł. papieża Pawła VI w 1964 r. Msze św. jak w święta zniesione: godz. 6.15, 8.00, 9.00, 12.30, 14.30, 17.00 i 18.00.

3.W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie.

4.Także w nadchodzący czwartek, 19 maja po Mszy św. wieczornej zapraszamy do krypt pod plebanią na Krąg Biblijny. Ks. Robert Pochopień podejmie temat: „On chrzcić was będzie Duchem Świętym” (Mk,1,8). Polecamy!

5.W piątek, 20 maja modlimy się do Bożego miłosierdzia z racji 3 piątku miesiąca. O godz. 15.00 uroczysta Msza św.

6.Za dwa tygodnie, 28 i 29 maja zapraszamy do naszego parafialnego kina „Beskid” na film pt. „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Więcej informacji w „Źródle spod Pańskiej Góry”.

7.Zachęcamy do nabycia naszej gazetki parafialnej. Znajdziemy w niej m.in. sylwetkę naszego rodaka, ks. Mirosława Wądrzyka, który dzisiaj świętuje srebrny jubileusz kapłaństwa oraz informacje z życia parafii.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.