Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 08 Maj 2016

W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Nabożeństwa majowe w niedziele i święta –17.30. Natomiast w tygodniu na Majówki zapraszamy do naszego kościoła po Mszy św. o godz. 18.00.

Parafia św. Stanisława na osiedlu przeżywa dziś uroczystość odpustową. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30.

Bracia strażacy dzisiaj kwestują przy naszym kościele na potrzeby wyposażenia nowego wozu strażackiego.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.Z racji przypadającej dzisiaj niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro, czyli poniedziałek została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

2.W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. W naszym dekanacie w Inwałdzie rozpoczynają nabożeństwa fatimskie Msza św. o godz. 18.00.

3.W sobotę przypada liturgiczne święto św. Macieja, Apostoła. W nadchodzą niedzielę, 15 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Macieja Apostoła. Suma odpustowa o godz. 11.00. Mszy św. przewodniczył będzie ks. Mirosław Wądrzyk nasz rodak, przeżywający jubileusz 25-lecia swojego kapłaństwa. Uroczystość odpustowa będzie połączona z rocznicą I Komunii św. klasy III. Składka z nadchodzącej niedzieli odpustowej w całości będzie przekazana na pokrycie kosztów podjętych inwestycji remontowych. Serdecznie dziękujemy za pomoc w tych tak potrzebnych parafii przedsięwzięciach. Prosimy o uroczystą oprawę: dzieci w strojach komunijnych, poczty sztandarowe, orkiestrę… Za tydzień nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.

4.Tegoroczny odpust po raz piaty będzie miał bogatą oprawę świętowania popołudniowego. Będziemy przeżywać Parafiadę nazwaną Świętem Maciejowym. Na parkingu parafialnym jest wybudowana scena, na której odbędą się występy od godz. 15.00. Rozpoczną się koncertem naszej andrychowskie Orkiestry Dętej. Będzie coś dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Ciuchcia z Inwałdu ok. godz. 16.30 będzie wozić gości Parafiady po mieście, zaplanowano też m.in.: podchody, szachy, konkursy, zabawy sportowe, wymianę książek. Zespół młodzieżowo-dziecięcy z Huty Szkła w Kielcach wystąpi ok. godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania rodzinnego. Szczegółowy program Parafiady zamieszczamy w dzisiejszym wydaniu Źródła spod Pańskiej Góry. Za tydzień parking parafialny od godz. 12.30 (po Mszy św. odpustowej) będzie już wyłączony z ruchu, aby przygotować miejsce dla występów. Prosimy o usunięcie samochodów z naszego parkingu w tym czasie. Uczestniczących we Mszach św. o godz. 14.00, 18.00 i 19.30 prosimy zaś o parkowanie aut na parkingach miejskich. W razie niepogody poszczególne punkty programu będą realizowane w naszym Kinie Beskid, Domu Katechetycznym i w kryptach. Polecajmy to świętowanie naszej modlitwie. Od jutra rozpoczynamy przygotowanie do uroczystości odpustowych.

5.Jutro rozpoczynamy także nowennę - bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w sobotę, 14 maja w nabożeństwie uwielbienia po Mszy św. o godz. 18.00. Połączone ono będzie z modlitwą w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Modlitwy i śpiewy poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym i młodzież Oazowa.

6.Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej.

7.Ogólnopolska Pielgrzymka Wspólnot Różańcowych na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 4 czerwca. Zapisy w kiosku „Emaus”. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

8.Zachęcamy do nabycia naszej gazetki parafialnej, w której przedstawiamy m. in. szczegółowy program naszego Święta Maciejowego, a także relację z uroczystości 3 Maja.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.