Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

IV NIEDZIELA WIELKANOCY 17 kwietnia 2016
NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej pragniemy wyrazić Bogu Ojcu Wszechmogącemu dziękczynienie za wielki dar Chrztu św., który przyjmujemy raz w życiu, który otworzył nam drogę do Chrystusowego Kościoła. Towarzyszy nam już od 1050 lat. Ojciec Św. Jan Paweł II pouczał nas: ”Mówiąc Bowiem o chrzcie nie mamy na myśli tylko sakramentu chrześcijańskiej inicjacji przyjętego przez pierwszego historycznego władcę Polski, ale też wydarzenie, które było decydujące dla powstania narodu i dla ukształtowania się jego chrześcijańskiej tożsamości. W tym znaczeniu data chrztu Polski jest datą przełomową. Polska jako naród wychodzi wówczas z własnej dziejowej prehistorii, a zaczyna istnieć historycznie”. W naszej parafii włączamy się dzisiaj w obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski przez rozważanie daru Chrztu św. w życiu każdego z nas i oddanie szacunku chrzcielnicy. Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Podczas Mszy Świętej modlimy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś 53. Światowego Dnia Modlitw o Powołania, rozpoczynającego okresowe dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w naszej Ojczyźnie – Tydzień Modlitw o Powołania.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj na każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia Chrztu św., natomiast na zakończenie Eucharystii zachęcamy do podejścia do chrzcielnicy i przez ucałowanie wyrażenie podziękowania za ten wielki dar.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Jak już mówiliśmy na początku Eucharystii dzisiaj przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza. Zachęcamy do tej szczególnej modlitwy za powołanych i o święte powołania do służby Bożej, szczególnie z naszej wspólnoty. W ciągu tego tygodnia pragniemy się modlić w tej intencji.

2. W sobotę, 23 kwietnia będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Obok Maryi, Królowej Polski, i św. Stanisława to główny patron naszej Ojczyzny. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

3. Nasza parafia organizuje po raz kolejny wyjazd kolonijny - "Wakacje z Bogiem" - nad morze do miejscowości Karwieńskie Błota. Termin to: 10 lipca - 21 lipca 2016 r. Zapisy odbędą się w niedzielę, 24 kwietnia po Mszy św. o godz. 11 w zakrystii. Chętne osoby będą mogły zgłaszać się także telefonicznie, kontaktując się z Panią Dorotą Okrzesik pod numerem 664 178 782.

4.Zachęcamy do lektury „Źródła spod Pańskiej Góry”. Zamieszczamy w nim m.in. sprawozdanie z posiedzenia nowej Rady Duszpasterskiej, artykuł ks. Dariusza Pawlusa poświęcony znaczeniu chrztu św. w życiu chrześcijan oraz tekst historyczny o tym, jak w Andrychowie świętowano rocznicę Chrztu Polski 50 lat temu.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.