Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA
Niedziela 10 kwiecień 2016 r.

Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego. Można również zaangażować się w jedną z grup apostolskich działającą przy parafii, w której odbywa się wspólnotowe czytanie i rozważanie Pisma Świętego. A teraz prosimy Najlepszego Boga Ojca o miłosierdzie….

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Podczas dzisiejszej Mszy św. o godz. 9.30 w sposób szczególny będziemy modlić się w intencji Ojczyzny, o jedność i pojednanie w naszym narodzie oraz w intencji 96 ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Dzisiaj o godz. 17.00 obrady parafialnej Rady Duszpasterskiej poświęcone m. in. przygotowaniom do Święta Maciejowego.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Od dzisiejszej niedzieli rodziny w parafii nawiedzają obrazy – tryptyki - obraz Bożego Miłosierdzia oraz św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Proponujemy inny niż dotychczas sposób nawiedzenia: nie przez przekazywanie z domu do domu, lecz wpisanie się na listę w zakrystii czy kancelarii na konkretny dzień. Obraz odbierać będzie można w każdym dniu po Mszach św. porannych, uczestnicząc we Mszy św. z możliwością skorzystania z sakramentu pojednania. Data nawiedzenia może być związana z uroczystościami rodzinnymi. Celem takiego nawiedzenia obrazu Miłosierdzia Bożego jest dziękczynienie za Rok Miłosierdzia, zgłębianie wspólnej, rodzinnej modlitwy i odkrywanie miłosierdzia Ewangelicznego w życiu rodzinnym i osobistym. Gabarytowo ten tryptyk jest dość duży, dlatego trzeba przyjechać po niego samochodem.

2. Rozpoczęty dziś Tydzień Biblijny przypomina, by zwrócić uwagę na Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie. W związku z Tygodniem Biblijnym zapraszamy na dwa spotkania. We wtorek, 12 kwietnia po Mszy św. wieczornej z ks. Sławomirem Szczotką, który odpowie na pytanie: Po co zmieniać kompromis w sprawie aborcji?. Natomiast we czwartek, 14 kwietnia naszą parafię odwiedzi siostra Virginia, która po Mszy św. wieczornej podejmie temat: Miłosierdzie w czynie. Serdecznie polecamy!

3. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 53. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym.

4. W tym tygodniu, w dniach 14 - 16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia 966 roku, w Wielką Sobotę. W nadchodzący czwartek uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na poznańskim stadionie. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości w niedzielę, 17 kwietnia przez rozważanie daru Chrztu św. w życiu każdego z nas i oddanie szacunku chrzcielnicy.

5. W nadchodzącym tygodniu w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach od 15.00 do 18.00 w kancelarii parafialnej będzie można sprawdzić w parafialnych księgach datę swojego chrztu. To inicjatywa Akcji Katolickiej, która ma nam przypomnieć o tym fundamentalnym wydarzeniu w życiu chrześcijanina.

6. W środę jak co tydzień zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Królowej Różańca Świętego Pani Andrychowskiej.

7. W III piątek miesiąca, 15 kwietnia uroczysta Msza św. o godz. 15.00 z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

8. Przypominamy, że parafialna biblioteka czynna jest w poniedziałki w godz. 15.30 – 17.30 oraz we czwartki w godz. 10.00 – 12.00.

9. W dniu 16 kwietnia organizowany jest wyjazd do Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce k/Częstochowy. O godz.12:00 Msza Święta, którą odprawi o. Daniel Galus z Pustelni w Czatachowie. Zbiórka o godz.7:30. Wyjazd o godz.7:45. Zakończenie ok.godz.17.00. Koszt 35 zł. Zapisy w kiosku Emaus i pod numerem telefonu: 506-145-935.

10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie od 30.04-08.05.2016 r. Koszt 400 zł + 150 euro. Informacje i zapisy pod nr tel. 506-145-935.

11. Zapraszamy do lektury „Źródła spod Pańskiej Góry”, gdzie prezentujemy skład nowej parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz nowej Rady Ekonomicznej.

Sprawy gospodarcze

Zostały rozpoczęte prace inwestycyjne przy naszych budynkach parafialnych. Została wymieniona instalacja burzowa wokół dachu plebanii i organistówki. Dziękujemy za te prace ekipie budowlanej pana Bronisława Stokłosy. Trwają prace przygotowawcze do konserwacji dachu na budynku zamieszkałym przez Siostry Służebniczki przy ul. Pachla. W najbliższym czasie zostaną podjęte prace wykończeniowe kaplicy na cmentarzu.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.