Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Niedziela 27 marzec 2016 r.

Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. Zmartwychwstanie Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj o godz. 17:30 uroczyste Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

2. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej. Porządek Eucharystii, jak w niedzielę. Jutrzejsza składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Rozpoczniemy nią Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia.

4. Podziękowaniem obejmujemy wszystkich, którzy zaangażowali się w urządzenie Ciemnicy i Grobu oraz służbę kościelną za pomoc w przygotowaniu uroczystości Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy strażakom i harcerzom za pełnienie honorowej warty przy „grobie” Chrystusa. Dziękujemy chórowi, Służbie Liturgicznej, scholii, wspólnotom parafialnym i wszystkim bez wyjątku, którzy przygotowywali liturgię Wielkiego Tygodnia. Szczególne podziękowania składamy siostrze Annie za przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego oraz za wykonane dekoracje w całym kościele i paniom ze wspólnot Różańcowych i z Akcji Katolickiej.

5. Podczas paschalnej oktawy będziemy przeżywać czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, spowiedź od godz. 17:00. Msza św. o godz. 18:00. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16:00 Msza św. dla dzieci o godz. 17:00. i o godz. 18:00. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 8:00.

6. We środę, 30 marca na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Po Eucharystii spotkanie z pokazem zdjęć i filmów.

Życzenia

Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.