Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

NIEDZIELA PALOWA
Niedziela 20 marzec 2016 r.

Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Klimat radości miesza się ze smutkiem. Jezus, jedyny Król posłuszny woli Ojca, godzi się na mękę i haniebną śmierć. Palmy w naszych rękach mają przypominać triumfalny wjazd do Jerozolimy i podjętą tam mękę dla zbawienia całego świata.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Godzinki do M. P. J - 6.00. Msze św. w stałym porządku. O godz. 11.00 poświęcenie palm na placu przy kościele i uroczysta procesja na wejście. Droga Krzyżowa - godz. 13.20. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – 15.00. Dzisiaj o godzinie 17.00 posiedzenie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Spotkanie odbędzie się na plebanii. W sposób szczególny zapraszamy Akcję Katolicką i wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie Parafiady – Święta Maciejowego.

Kalendarz liturgiczny

1. Dzisiaj obchodzimy kolejny Światowy Dzień Młodzieży. W naszej diecezji główne obchody poprowadzi w kościele katedralnym św. Mikołaja - Ks. Bp. Ordynariusz Roman Pindel. O godz. 13.30 zbiórka młodzieży przy kościele św. Trójcy, potem uroczysta procesja do katedry, gdzie o godz. 14.00 Eucharystii przewodniczył będzie Biskup Ordynariusz.

1.Dzisiaj obchodzimy kolejny Światowy Dzień Młodzieży. W naszej diecezji główne obchody poprowadzi w kościele katedralnym św. Mikołaja - Ks. Bp. Ordynariusz Roman Pindel. O godz. 13.30 zbiórka młodzieży przy kościele św. Trójcy, potem uroczysta procesja do katedry, gdzie o godz. 14.00 Eucharystii przewodniczył będzie Biskup Ordynariusz.

2.W Wielki Poniedziałek odbędzie się dzień spowiedzi wielkanocnej dla naszej parafii od godz. 8.30 do 10.00, 0d 10.30 do 12.00, przerwa od 12.00 do 14.00 i od 14.00 d0 15.30 oraz od 16.00 do 18.00.

3.W Wielki Wtorek przypada liturgiczne wspomnienie Dobrego Łotra. Od 2009 roku obchodzimy je w Kościele jako Dzień Modlitw za Więźniów. Natomiast o godz. 16.00 odbędzie się przygotowanie liturgiczne do Triduum Paschalnego dla całej asysty, czyli ministrantów, lektorów i wszystkich osób zaangażowanych w oprawę liturgiczną.

4.W Wielką Środę od godz. 10.00 wyjazd do chorych, których nie nawiedzamy w I piątki miesiąca. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii. Po Mszy św. o godz. 18.00 przygotowanie liturgiczne rodziców i chrzestnych do uroczystego udzielanie Chrztu św.

5.Parafialny kiosk Emaus czynny będzie w Wielką Sobotę od 7.00 do 16.00, natomiast w Wielkanocną Niedzielę i Poniedziałek będzie zamknięty.

6.Kancelaria w Wielkim Tygodniu czynna będzie tylko do Wielkiej Środy. W pozostałe dni Wielkiego Tygodnia będzie nieczynna.

7.Przyszłotygodniowy, świąteczny numer „Źródła spod Pańskiej Góry” będzie rozprowadzany już w Wielką Sobotę w kiosku oraz przy święceniu pokarmów. Ten numer będzie miał kolorową szatę graficzną. W związku z tym koszt jego produkcji jest nieco wyższy. Prosimy o uwzględnienie tego faktu przy ofiarach. Zamieścimy w nim m.in. fotoreportaż z Drogi Krzyżowej ulicami miasta oraz tekst poświęcony ks. Janowi Zacharze. Napiszemy także o obradach nowo wybranej parafialnej Rady Duszpasterskiej.

8.Natomiast w dzisiejszym wydaniu „Źródła spod Pańskiej Góry” zamieszczamy m. in. szczegółowy program Triduum Paschalnego w naszej parafii oraz relacje z wydarzeń parafialnych.

9.W czasie Triduum można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi

warunkami i spełniając następujące dzieła:

- W Wielki Czwartek przez odmówienie hymnu –„Przed tak Wielkim Sakramentem”.

- W Wielki Piątek, biorąc udział w adoracji Krzyża.

- W Wielką Sobotę, biorąc udział w liturgii.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.