Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Niedziela 06 marzec 2016 r.

W kolejną, już czwartą niedzielę Wielkiego usłyszymy w Ewangelii jedną z najpiękniejszych przypowieści – przypowieść o miłosiernym Ojcu. Bóg, jak ojciec z przypowieści, czeka na każdego z nas, pragnie naszego powrotu. Nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem. On codziennie na nas czeka w sakramencie pokuty i pojednania, by nas oczyszczać z grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca. Powagę Wielkiego Postu przerywa dzisiejsza niedziela, którą nazywamy „niedzielą laetare”, czyli niedzielą radości. Nawet szaty liturgiczne mogą przybrać kolor różowy. Dawniej w Kościele tylko w tę niedzielę udzielano sakramentu kapłaństwa, a papież błogosławił róże na znak zwycięstwa wiosny nad zimą. Postawmy sobie pytanie: czy w tym czasie Wielkiego Postu dokonuje się przemiana w moim życiu?

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Godzinki do M. P. Jezusa – godz. 6.00. Droga Krzyżowa o godz. 13.20. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

Dzisiaj spotkanie dotychczasowej Rady Duszpasterskiej o godz. 17:00 .

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko w tym, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie. Wieczorną Eucharystię w tym dniu odprawimy właśnie w ich intencji

2.W środę o godz. 18.00 Msza Święta wieczorna i nabożeństwo do Królowej Różańca Świętego Pani Andrychowskiej.

3.W piątek, 11 marca Drogi Krzyżowe mają następujący porządek: dla dzieci o godz. 16.30, dorosłych o godz. 17.15 (tym razem poprowadzi ją Neokatechumenat), po Mszy św. o godz. 18.000 z naszego kościoła do parafii św. Stanisława na Osiedlu przejdzie młodzieżowa Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy młodzież, jak i dorosłych.

4.W nadchodzącą sobotę i niedzielę, 12 i 13 marca zapraszamy do naszego kina „Beskid” na godz. 16.30 na film „Zakazany Bóg”. Produkcja opowiada historię 51 męczenników z czasów wojny domowej w Hiszpanii – ofiar nienawiści do Boga. Więcej informacji w „Źródle spod Pańskiej Góry”. Zapraszamy na seanse. Wstęp wolny, możliwość złożenia ofiary na pokrycie kosztów emisji filmu.

5.Pragniemy wspomóc „Caritas” naszej parafii, która tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu pomaga najuboższym rodzinom. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych, pozostawieni własnemu losowi. Pomoc tę okażemy przez zakup baranków czy paschalików wielkanocnych, które możemy nabyć dzisiaj przy plebanii.

6.Spowiedź wielkanocna dla naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 21 marca.

7.Jutro rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży, które będą trwać do środy. Potwierdzają one potrzebę organizowania takich spotkań, które pogłębiają wiarę i wskazują właściwy kierunek budowania osobowości młodych ludzi. W rekolekcjach da świadectwo raper „Bęsiu” oraz inne osoby, m.in. znany nam Bogdan Krzak. W rekolekcjach będzie uczestniczyć młodzież z Gimnazjum nr 1, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół im św. Jadwigi Królowej oraz Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Program umieszczamy w naszej gazecie parafialnej. Prosimy rodziców o przypilnowanie obecności swojego dziecka w rekolekcjach. Raper „Bęsiu”, który został zaproszony na rekolekcje wystąpi także dla młodzieży, która uczęszcza do szkół poza naszą parafią oraz dorosłych. Koncert w poniedziałek, 7 marca w kinie „Beskid” o godz. 16.00.

8.W przyszłą niedzielę, 13 marca ofiarami do puszek będziemy mogli wspomóc Kuchnię św. Brata Alberta. Po Mszach św. kwestować będą siostry Albertynki. Polecamy ten cel ofiarności parafian.

9.Zachęcamy do lektury naszego czasopisma. Znajdziemy w nim m.in. kolejne rozważanie pasyjne oraz program spowiedzi wielkanocnej w dekanacie Andrychów. Piszemy także o wydawnictwach naukowych, które ukazały się niedawno a które zamieszczają informacje o naszej parafii.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.