Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Niedziela 28 luty 2016 r.

Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce.

Przeżywamy Wielki Post. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże Miłosierdzie. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach. Czas Wielkiego Postu, który przeżywamy, może pomóc nam wyzwolić się od tego, co w życiu jest zbędne, a bardziej skupić się na Bogu.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Niedzielne nabożeństwa:

Godzinki do Męki P. Jezusa. - 6.00, Droga Krzyżowa o godz. 13.20. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Jak już informowaliśmy, dzisiaj w naszej parafii możemy zgłaszać kandydatów na członków z wyboru parafialnej Rady Duszpasterskiej. Należy uczynić to pisemnie, podając nazwiska kandydatów, adres zamieszkania (jeśli to możliwe numer telefonu) i uzasadnienie. Kartki z tak wypełnioną treścią prosimy wrzucać do specjalnych skrzynek ustawionych przy drzwiach wyjściowych z kościoła. Przypominamy, że członkiem Rady Duszpasterskiej z wyboru może być praktykujący katolik, mający stałe zamieszkanie w parafii, pełnoletni, odznaczający się roztropnością, wolny od kar kościelnych i cieszący się dobrą opinią wśród parafian.

W tym tygodniu patronują nam:

4 III – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Prosimy rodziców o przypomnienie młodzieży o rekolekcjach dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych rozpoczynających się w przyszłą niedzielę, 6 marca.

2.W nadchodzącą, czwartą niedzielę Wielkiego Postu przy wejściu do plebanii będzie można nabyć wielkanocne paschaliki i baranki. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby parafialnego Caritas-u.

3.Wszystkich bez wyjątku: dorosłych, młodzież i dzieci zachęcamy do gorliwego udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątkowej Drodze Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, dorosłych z racji pierwszego piątku miesiąca o godz. 17.30 (poprowadzi ją Odnowa w Duchu Świętym) i dla młodzieży po Mszy św. wieczornej; w niedzielnej Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

4.W nadchodzącą sobotę, 5 marca po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się spotkanie dla wszystkich chętnych, którzy chcą dowiedzieć się o idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, nowych trasach i całości przedsięwzięcia. Zapraszamy!

5.Tradycyjnie, w czasie Wielkiego Postu są wystawione skarbonki, do których składamy ofiary na kwiaty do dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

6.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. - pierwszy czwartek miesiąca: spowiedź od godz. 17.00, po Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu; - pierwszy piątek miesiąca: spowiedź od godz. 16.00, Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30 i Msza św. o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 17.30 i po niej o godz. 18.00 Msza św. i Droga Krzyżowa dla młodzieży - W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Ze względu na kongregację diecezjalną kapłanów wyjazd do chorych wyjątkowo od godz. 15.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

7.Za dwa tygodnie, 12 i 13 marca (sobota i niedziela) o godz. 16.30 w naszym parafialnym kinie „Beskid” wyemitujemy film „Zakazany Bóg”. Więcej szczegółów za tydzień, jednak już dziś zachęcamy do obejrzenia tego obrazu, opowiadającego o wierności Bogu i potędze wiary.

8.Parafia św. Macieja od wielu lat organizuje rozmaite formy letniego i zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży z Andrychowa i okolic. Szczególnie ważnym wsparciem tych wysiłków są ofiary składane w ramach 1 procenta podatku przekazywanego na organizacje pożytku publicznego. Pragniemy z całego serca wyrazić wdzięczność za tę formę wsparcia. Ofiarowane pieniądze w całości służą dobru młodego pokolenia – wypoczynkowi i zdrowiu ciała, ale także formacji duchowej i patriotycznej. Dziękując za każdy dar, zapewniamy o stałej pamięci modlitewnej w intencji naszych Ofiarodawców.

9.W dzisiejszym „Źródle spod Pańskiej Góry” obok informacji parafialnych zamieszczamy m.in. kolejne kazanie pasyjne ks. Lechosława Waleczka. Piszemy także o czwartej pielgrzymce św. Jana Pawła II do Polski i wciąż aktualnym nauczaniu Papieża-Polaka.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.