Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

V NIEDZIALA ZWYKŁA ROKU
Niedziela 07 luty 2016 r.

W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii słowa o cudownym połowie ryb i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje, byśmy stawali się rybakami ludzi – tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa i Kościoła. Rozpoczynający się dzisiaj 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją, a wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości niech będzie bodźcem do ich podjęcia. W odkrywaniu naszego powołania głoszenia Ewangelii pomogą nam przeżywane obecnie rekolekcje wielkopostne, przez które prowadzi nas ks. prof. Tadeusz Dzidek. Poprzez akt pokuty przygotujmy się na spotkanie z Panem.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Program rekolekcyjny włączony w porządek Mszy św. Msze św. z naukami ogólnymi o godz. 6.30-8.00-12.30-14.00-18.00 i 19.30. Natomiast o godz. 9.30 z nauką dla młodzieży i uczniów Gimnazjum, a 11.00 z nauką dla dzieci.

Dzisiaj zapraszamy jeszcze na godz. 20.45 na nabożeństwo czuwania z Apelem.

Kalendarz liturgiczny :

1.W czwartek, 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto to łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym szpitalu (WSP) Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować w sobotę o godz. 15.00. Pół godziny wcześniej spowiedź. W kościele parafialnym nabożeństwo dla naszych seniorów i chorych odbędzie się także w sobotę, 13 lutego. Rozpocznie się spowiedzią o godz. 9.30, Msza św. o godz. 10.00, po której odbędzie się spotkanie duszpasterskie. Prosimy domowników o zorganizowanie transportu i zapewnienie opieki uczestnikom nabożeństwa.

2.Zachęcamy do nabycia parafialnej gazetki, w której prezentujemy zaktualizowany program rekolekcji parafialnych oraz nawiedzenia Obrazu Miłosierdzia Bożego. Piszemy także o akcji Noc Miłosierdzia, która odbędzie się dzisiejszej nocy.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Serdecznie zachęcamy do licznego i owocnego przeżycia parafialnych rekolekcji a także nawiedzenia parafii przez Obraz Miłosierdzia Bożego oraz relikwii św. Jana Pawła II oraz św. siostry Faustyny. W jutrzejszy poniedziałek odbędzie się spowiedź rekolekcyjna.

2.W najbliższą środę, dzień, w którym nasza wspólnota będzie przeżywać nawiedzenie przez Obraz Miłosierdzia Bożego przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego - obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden - do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

3.Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

4.W piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, o godz. 17.15 - dla starszych i o godz. 18.00 Msza św. Po niej Droga Krzyżowa dla młodzieży. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 13.20 Droga Krzyżowa prowadzona przez Akcję Katolicką, o godz. 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi ks. Lechosław Waleczek. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

5.Zarówno do odprawiania tych nabożeństw, jak i do pobożnego odmówienia w piątki Wielkiego Postu przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

Nawiedzenie Obrazu

Trasa przyjazdu samochodu z Obrazem z Roczyn : ul. Wiedeńską, następnie ul. Żwirki i Wigury w stronę ul. Tkackiej, ul. Tkacką na Rondo Solidarności, na ul. Daszyńskiego, Rondo Ks. Sanaka, ul. Garncarską, ul. Floriańską, na parking i wjazd pod główne drzwi kościoła.

Trasa wyjazdu samochodu do parafii św. Stanisława na Osiedle : na ul. Floriańską, Rynek, ul. Legionów, 1 Maja, ul. Krakowską i na ul. Włókniarzy pod kościół św. Stanisława.

Zachęcamy do nabycia parafialnej gazetki, w której prezentujemy zaktualizowany program rekolekcji parafialnych oraz nawiedzenia Obrazu Miłosierdzia Bożego. Piszemy także o akcji Noc Miłosierdzia, która odbędzie się dzisiejszej nocy.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.