Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

IV NIEDZIALA ZWYKŁA ROKU
Niedziela 31 styczeń 2016 r.

W wydarzeniu opisywanym w dzisiejszej Ewangelii usłyszymy jakby podsumowanie Jezusowej misji: będzie nauczać, uzdrawiać, ale w końcu zostanie odrzucony przez swój naród i wydany na śmierć. Stanowi ono również zapowiedź, że za wierność Chrystusowi trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę. Prośmy Go zatem, by nam pomagał być wiernymi i by umacniał nasze świadectwo.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

Porz±dek nabożeństw jak w każd± niedzielę

Można dzisiaj nabyć przy plebanii pamiątkowe dewocjonalia związane z nawiedzeniem obrazu Miłosierdzia Bożego.

Natomiast dzisiaj na godzinę 16.00 serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowane z udziałem naszych grup śpiewaczych.

Kalendarz liturgiczny :

1.W środę, 3 lutego - św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje orędownictwo w chorobach gardła

2.W piątek, 5 lutego - św. Agata, jej imię oznacza „dobra”; jej wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb, jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia

3.W sobotę, 6 lutego - św. Paweł Miki z 25 towarzyszami - to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1. W najbliższy wtorek, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele jak w święta zniesione, czyli o godz.: 6.30, 8.00, 9.00, 12.30, 14.30, 17.00, 18.00

Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.

2.W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Tego dnia zakończy się również przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego, podczas którego próbowaliśmy poznawać piękno i radość tej formy życia całkowicie oddanego Panu Bogu. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

3.We wtorek, 2 lutego o godz. 17.00 spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej.

4.Także we wtorek po Mszy św. wieczornej koncert kolęd w wykonaniu zespołu "Andrychów".

5.W środę, 3 lutego liturgiczne wspomnienie Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła. Na zakończenie Eucharystii pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

6.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W I czwartek, 4 lutego spowiedź od godz. 17.00. Msza Święta o godz.18.00 z nabożeństwem godziny świętej, którą poprowadzi wspólnota Honorowej Straży N.S.P.J.

W I piątek, 5 lutego od godz. 16.00 spowiedź, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00 i o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym. Z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Świętej Agaty na Mszach św. pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.

W piątek, 5 lutego w naszym dekanacie Andrychów rozpoczyna się nawiedzenie Obrazu Miłosierdzia Bożego i relikwii św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny. Pierwszą parafią są Rzyki.

W I sobotę miesiąca, 6 lutego po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo fatimskie. Wyjazd do chorych o godz. 10.00. Prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii.

7.W nadchodzącą sobotę, 6 lutego rozpoczniemy rekolekcje dla całej wspólnot parafialnej i dzieci, przygotowujące nas do nawiedzenia obrazu Miłosierdzia Bożego oraz relikwii św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny oraz do owocnego przeżycia Wielkiego Postu. Trwać one będą do Środy Popielcowej, 10 lutego, kiedy o godz. 18.00 rozpoczną się uroczystości nawiedzenia. Rekolekcje poprowadzi ks. profesor Tadeusz Dzidek.

Nabożeństwo czterdziestogodzinne odprawimy w czasie nawiedzenia, podczas całodobowego czuwania z Środy Popielcowej do czwartku, 11 lutego godz. 17.00. Wtedy też rozpocznie się pożegnanie obrazu Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program nawiedzenia podamy w niedzielę, 7 lutego.

Zachęcamy do lektury „Źródła spod Pańskiej Góry”. Przedstawiamy w nim program rekolekcji. Piszemy też o znaczeniu Miłosierdzia Bożego w nauce Kościoła a przede wszystkim w naszym codziennym życiu.

Program Rekolekcji Wielkopostnych:

Program Rekolekcji Wielkopostnych i przygotowujących nas do nawiedzenia Obrazu Miłosierdzia Bożego i relikwii św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny.

Poprowadzi je ks. prof. rektor Tadeusz Dzidek 06 - 10 lutego 2016 roku

Sobota, 6 lutego

• godz. 18.00 - Msza św. z nauką ogólną

Niedziela, 7 lutego

• na Mszach św. o godz. 6.30, 8.00, 12.30, 14.00, 18.00, 19.30 nauki ogólne

• na Mszy św. o godz. 9.30 nauka dla młodzieży i uczniów Gimnazjum

• na Mszy św. o godz. 11.00 nauka dla dzieci

• godz. 20.45 - Nabożeństwo czuwania z Apelem

Poniedziałek, 8 lutego

Rozpoczęcie rekolekcji dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2

• godz. 8.00 - Msza św. z nauką ogólną

• godz. 10.00 - Nabożeństwo i nauka dla klas I-III

• godz. 11.30 - Przygotowanie liturgiczne - Msza św. dla klas IV- VI

• godz. 15.30 - Spowiedź • godz. 16.00 – Msza św. dla seniorów i chorych

• godz. 17.00 – Nauka dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

• godz. 18.00 – Msza św. z nauką ogólną

• godz. 20.45 – Nabożeństwo czuwania z Apelem

Wtorek, 9 lutego Dzień spowiedzi

• godz. 8.00 – Msza św. z nauką ogólną

• godz. 9.00 - 10.00 - spowiedź

• godz. 10.00 – Nabożeństwo z nauką dla klas I-III

• godz. 11.30 – Przygotowanie liturgiczne - Msza św. z nauką dla kl. IV- VI

• godz. 15.00-18.00 - spowiedź

• godz. 18.00 - Msza św. z nauką ogólną

• godz. 20.45 - Nabożeństwo czuwania z Apelem

Środa Popielcowa, 10 lutego

Dzień rozpoczęcia nawiedzenia obrazu Miłosierdzia Bożego

• godz. 6.30, 8.00, 9.00, 12.30, 14.30 - Msze św. z naukami ogólnymi

• godz. 10.30 - uroczysta Msza św. na zakończenie rekolekcji dla dzieci

• godz.17.45 - uroczyste powitanie Obrazu Miłosierdzia Bożego i relikwii św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny

• godz. 18.00 - Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J. Eks. Ks. Biskupa Ordynariusza Romana Pindla z uczestnictwem księży z dekanatu Andrychów

• godz. 20.00 - 21.00 - czuwanie modlitewne

• godz. 21.00 - uroczysta Msza św. z udziałem ks. Rodaków i byłych Wikariuszy pod przewodnictwem najczcigodniejszego ks. rodaka kanonika Wiesława Karkoszki ze słowem Bożym ks. prof. T. Dzidka

• godz. 22.30 - rozpoczęcie całodobowego czuwania połączonego z nabożeństwem czterdziestogodzinnym. Zakończymy go o godz. 17.00 we czwartek, 11 lutego nabożeństwem pożegnania. Czuwanie całodobowe poprowadzą parafialne Wspólnoty Duszpasterskie według wyznaczonego programu.

            Copyright by Parafia pw. ¶w. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.