Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

DRUGA NIEDZIALA W CIĄGU ROKU
Niedziela 17 styczeń 2016 r.

Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa dokonującego pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej, Jezusa objawiającego swoją chwałę i moc. Uczniowie, którzy byli świadkami tego znaku, uwierzyli w Niego. A my? Czy jesteśmy gotowi uwierzyć Jezusowi, który swoją moc i chwałę objawia w swoim Kościele, zwłaszcza w sakramentach świętych? Podejmijmy refleksję nad tymi pytaniami w ciągu tego tygodnia.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

1. Dzisiaj o godz. o godz. 15.00 spotkanie opłatkowe członkiń Żywego Różańca i innych wspólnot parafialnych.

2. Dzisiaj i w kolejne niedziele po Mszach św. przy naszej parafii będzie można nabyć pamiątkowe obrazy Miłosierdzia Bożego z nadrukiem daty nawiedzenia w naszej parafii oraz Różańce Miłosierdzia. Obrazy i różańce będą rozprowadzać panie z Akcji Katolickiej przed wejściem do plebanii.

Kalendarz liturgiczny :

1. 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji; jest założycielem Zgromadzenia Sióstr Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (sióstr sercanek)

2. 21 stycznia – św. Agnieszka, która, według tradycji poniosła śmierć w 12. roku życia; opiewana w hymnach i traktatach św. Ambrożego jako gotowa i dojrzała do męki i do zwycięstwa. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach a dzień później, 22 stycznia o dziadkach.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Ks. Dyrektor Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie wraz z siostrą Anną serdecznie dziękują za wielki dar serca i okazaną życzliwość naszym prześladowanym współbraciom w wierze.

2.Dzisiaj obchodzimy Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim księga Pisma Świętego.

3.Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy z naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Pana Jezusa w różnych miejscach i świątyniach naszej diecezji.

4.Za tydzień, 24 stycznia na Mszy św. o godz. 14.00 oraz po tej Eucharystii z koncertem kolęd wystąpi zespół regionalny z Białego Dunajca. Polecamy i zachęcamy do wspólnego kolędowania.

5.Przypominamy o 13. Przeglądzie Rodzinnych Grup Muzykujących, który odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii w godzinach urzędowania oraz w zakrystii po Mszach świętych.

6.Dodatkowa wizyta dla parafian, którzy pragną zaprosić kapłana odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia od godz. 15.00. Prosimy o zgłoszenie takiej wizyty w zakrystii lub w kancelarii.

7.Zachęcamy do lektury Źródła spod Pańskiej Góry, gdzie obok informacji parafialnych piszemy m.in. o słowach, które padły w obronie naszej Ojczyzny a także o prześladowaniach chrześcijan w cieniu milczącego świata.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.