Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
Niedziela 10 styczeń 2016 r.

Dzisiejsze święto to święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także, by zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi.

Niech akt pokuty składający się z pokropienia wodą święconą o tym nam przypomni.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

1.Dzisiaj o godz. 15.00 spotkanie opłatkowe wspólnot Domowego Kościoła. 2.Także dzisiaj Mszę św. o godz. 18.00 ubogaci śpiewem chór i zespół regionalny z Brennej pod opieką ks. Michała Gajzlera. Po Mszy św. odbędzie się koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy na Eucharystii i wysłuchania koncertu kolęd.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

2.W nadchodząc piątek, 15 stycznia do naszego kościoła Jubileuszowego przybędzie pielgrzymka z parafii Roczyny i Wieprz. O godz. 15.00 uroczysta Msza św. z nabożeństwem. Serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.

3.W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej. W niedzielę, 17 stycznia obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

4.Spotkanie opłatkowe członkiń Żywego Różańca i innych wspólnot parafialnych w niedzielę, 17 stycznia o godz.15.00.

5.Serdecznie zapraszamy do udziału w 13. Przeglądzie Rodzinnych Grup Muzykujących, który odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia. Tradycyjnie pod koniec okresu kolędowania chcemy w naszym kościele chwalić Nowonarodzonego pieśniami. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii w godzinach urzędowania oraz w zakrystii po Mszach świętych.

6.Zachęcamy do lektury naszej gazety parafialnej. Zamieszczamy w niej m.in. ciekawą statystykę parafialną za 2015 rok. Piszemy także o ustaleniach parafialnej Rady Duszpasterskiej.

7.Trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędą”.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.