Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
Niedziela 03 styczeń 2016 r.

Nadal przeżywamy radość Narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po świętach, która wprowadza nas w kolejne wydarzenia zbawcze. Zachęca, abyśmy zastanowili się nad odwiecznymi planami Boga, który w swojej mądrości tak prowadzi świat, aby ludzie mogli Go poznać i za Nim podążać. Chylimy czoła przed tajemnicą Słowa, w którym Bóg napełnił nas wszelkim błogosławieństwem.

Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca, odbędzie się adoracja na zakończenie każdej Mszy św.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

Dzisiaj o godz. 17.00 rozpocznie się noworoczne spotkanie Rady Duszpasterskiej.

Kalendarz liturgiczny :

W najbliższą środę, 6 stycznia będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, która przypomina nam, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras, języków. Pokłon należny królowi oddali Mu przedstawiciele narodów pogańskich.

Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą później oznaczymy drzwi naszych domów inicjałami C+M+B. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach.

Porządek nabożeństw w Uroczystość Objawienia Pańskiego jak w każdą niedzielę

Ogłoszenia duszpasterskie:

1. 6 stycznia przypada 2 rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry św. Mikołaja w Bielsku - Białej Księdza biskupa Ordynariusza Romana Pindla. Modlimy się w intencji naszego pasterza oraz całej diecezji.

2. W nadchodzącą sobotę, 9 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie opłatkowe Służby Zdrowia.

3. W przyszłą niedzielę, 10 stycznia będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tego dnia o godz. 15.00 rozpocznie się spotkanie opłatkowe Wspólnot Rodzin Domowego Kościoła.

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w 13. Przeglądzie Rodzinnych Grup Muzykujących, który odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia. Tradycyjnie pod koniec okresu kolędowania chcemy w naszym kościele chwalić Nowonarodzonego pieśniami. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii w godzinach urzędowania oraz w zakrystii po Mszach świętych.

5. W nadchodzącą niedzielę, 10 stycznia Mszę św. o godz. 18.00 ubogaci śpiewem chór i zespół regionalny z Brennej pod opieką ks. Michała Gajzlera. Po Mszy św. odbędzie się koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy na Eucharystii i wysłuchania koncertu kolęd.

6. Zachęcamy do nabycia gazetki parafialnej, gdzie zamieszczamy m.in. plan Kolędy do 25 stycznia. Piszemy także o ważnych słowach przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, które padły w czasie świąt.

W minionym miesiącu grudniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

Anna Wandor

Teresa Urbańczyk

Zofia Pławny

Zbigniew Żak

Stanisława Filipiec

Adam Piotr Janicki

Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

            Copyright by Parafia pw. św. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.