Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

III NIEDZIELA ADWENTU
Niedziela 13 grudnia 2015 r.

Przeżywamy dzisiaj w Kościele trzecią niedzielę Adwentu. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!”. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym nam tekście świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii, zamiast fioletowych szat, pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i w tę właśnie niedzielę rozdawania róż. Dzisiejsza niedziela dla naszej parafii i kościoła jest bardzo ważnym wydarzeniem. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza zostaną otwarte Drzwi Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, którego dokona ks. Biskup Senior Tadeusz Rakoczy. Dziękując Bogu za ten przywilej dla naszej parafii i świątyni, prosimy Boga o szczególne dary łaski dla wszystkich pielgrzymujących do naszego kościoła Jubileuszowego.

Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę

W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa seniora Tadeusza Rakoczego z udziałem kapłanów naszego dekanatu. Wyruszy uroczysta procesja z zakrystii na zewnątrz kościoła, która zatrzyma się przy wejściu głównym. Po modlitwach przy zamkniętych drzwiach wejściowych nastąpi uroczyste ich otwarcie przez ks. biskupa. Następnie ks. biskup przejdzie przez świątynię kropiąc wiernych wodą święconą i przypominając nam przyjęty chrzest św. Zachęcamy, aby w miarę możliwości zgromadzić się przed kościołem i uczestniczyć w otwarciu Drzwi Jubileuszowych.

W tym dniu przypada 34. rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego. Pragniemy na Mszy św. o godz. 12.30 modlić się także w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii odbędzie się pochód pod ołtarz – Golgotę Andrychowską, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. O godz. 16.45 w kinie „Beskid” organizowany jest koncert patriotyczny. Bard Bartłomiej Kurowski zaśpiewa m.in. „Ojczyzno ma”, „Mury”, „Żeby Polska była Polską”. W imieniu organizatorów zapraszamy.

Dzisiaj po każdej Mszy św. można będzie nabyć opłatki i świece wigilijne oraz kalendarz parafialny na Rok Pański 2016.

Kalendarz liturgiczny :

Poniedziałek, 14 grudnia - wspominamy w liturgii św. Jana od Krzyża.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.W czwartek, 17 grudnia rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko.

2.W piątek, 18 grudnia oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Z racji trzeciego piątku miesiąca i przygotowania do Nawiedzenia Obrazu Miłosierdzia, parafia św. Stanisława z osiedla, parafie z Gierałtowic i Nidku rozpoczną jako pierwsze w naszym dekanacie pielgrzymowanie do naszego kościoła Jubileuszowego według ustalonego programu: Msza św. o godz. 15.00, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3.W niedzielę, 20 grudnia o godz. 11.45 na Placu Mickiewicza odbędzie się spotkanie mieszkańców gminy połączone ze zwyczajami Bożonarodzeniowymi. Organizatorzy zapraszają.

4.Pragniemy tak, jak w poprzednich latach jako duszpasterze przyjść z życzeniami do każdej rodziny naszej parafii, łamiąc się opłatkiem. W życzeniach tych zamieszczone jest posłanie do parafian związane z kolejnym rokiem przygotowania do uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie!” oraz z trwającą nowenną różańcową przed jubileuszem 290. rocznicy powstania Bractwa Różańcowego. Ponadto skrótowo przedstawiono dokonania duszpasterskie, gospodarcze i społeczne za 2015 rok. Życzenia przyniosą do naszych domów ministranci i młodzież oraz panie z naszych wspólnot parafialnych. Przekazanie tych życzeń będzie kontynuowane w nadchodzącym tygodniu.

5.Spowiedź adwentowa dla całej naszej wspólnoty parafialnej odbędzie się poniedziałek, 21 grudnia. Natomiast na Osiedlu w parafii św. Stanisława odbędzie się w sobotę, 19 grudnia. Program spowiedzi w parafiach naszego dekanatu zamieszczamy w naszej parafialnej gazetce.

6.W poniedziałek, 21 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się przygotowanie do uroczystego udzielenia Chrztu św. w święto św. Szczepana i w pierwszą niedzielę 2016 roku, czyli 3 stycznia.

7.Już dziś zachęcamy do nabycia za tydzień świątecznego wydania „Źródła spod Pańskiej Góry”. Przyszły numer gazety będzie miał bogatszą, kolorową szatę graficzną. W związku z tym koszt jego produkcji będzie wyższy. Prosimy o uwzględnienie tego faktu przy ofiarach. Zamieścimy m.in. pierwszą część Kolędy 2015/2016 oraz fotoreportaż z otwarcia Drzwi Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w naszej świątyni.

8.Pragniemy zachęcić naszych maturzystów do wzięcia udziału w tegorocznych rekolekcjach, które dla chłopców odbywać się będą w Seminarium Duchownym w Krakowie w dniach 27 - 30 grudnia. Parafia pokryje koszty związane z tymi rekolekcjami.

9.Zachęcamy do lektury naszej gazetki parafialnej, w której dzisiaj obok informacji z życia wspólnoty i miasta znajdziemy m.in. tekst o medalu, które otrzymał nasz Ks. Proboszcz oraz o znaczeniu postaci kardynała Wyszyńskiego dla naszej parafii.            Copyright by Parafia pw. ¶w. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.