Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

II NIEDZIELA ADWENTU
Niedziela 06 grudnia 2015 r.

W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania.

Porządek nabożeństw

Godzinki - 6.00. Msze św.: 6.30 roratnia, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 18.00, 19.30.

Dzisiaj przy wejściu do plebanii rozprowadzane są poświęcone opłatki wigilijne oraz kalendarze parafialne. Ofiary składane przy ich nabyciu będą przekazane na pokrycie kosztów dalszych remontów budynków parafialnych. Można też nabyć świece wigilijne „Caritas”, które są darem pomocy potrzebującym w parafii. Opiekę nad tymi dziełami adwentowymi prowadzą wspólnoty parafialne.

Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 naszych najmłodszych parafian odwiedzi Święty Mikołaj z okazji przypadającego dzisiaj jego wspomnienia. Niech ten dzień w nas wszystkich rozbudzi chęć niesienia pomocy bliźnim.

Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Kalendarz liturgiczny :

We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny .

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW: Msze św. 6.15, 6.50 - Msza św. Roratnia, 8.00, 9.00, 12.30, 14.30, 17.00, 18.00 (dla grup Oazowych, dla których jest to święto patronalne). W tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia, ogłoszony przez papieża Franciszka. Natomiast o godz. 19.00 w parafii św. Stanisława na osiedlu odbędzie się koncert – Akatyst ku czci Bogarodzicy.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.W najbliższym czasie do naszych domów poprzez ministrantów i panie ze wspólnot parafialnych dotrą życzenia świąteczne z opłatkiem wigilijnym, z przesłaniem duszpasterskim oraz ze sprawozdaniem duszpasterskimi i gospodarczym.

2.W nadchodzącą niedzielę, 13 grudnia na Mszy św. o godz. 12.30 biskup senior Tadeusz Rakoczy dokona uroczystego otwarcia w naszej świątyni Bramy Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia. W ten sposób zainaugurujemy w parafii ten niezwykły czas, który potrwa do 20 listopada 2016 roku. Nasza świątynia została wyznaczona jako jeden z sześciu kościołów jubileuszowych w naszej diecezji. Z tej okazji został przygotowany specjalny program. W naszym kościele można także uzyskać odpust miłosierdzia związany z Rokiem Jubileuszowym. Szczegóły w gazecie parafialnej oraz w życzeniach, które zostały przesłane parafianom. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w tej uroczystości.

3.Świąteczne odwiedziny chorych – szczególnie tych, których księża nie odwiedzają w pierwsze soboty, odbędą się w sobotę, 12 grudnia od godz. 9.00 Prosimy o ich zgłoszenie dzisiaj w zakrystii.


Zachęcamy do lektury naszej gazetki parafialnej, w której obok relacji z wydarzeń parafialnych znajdziemy m.in. plan spowiedzi adwentowej w dekanacie a także tekst o tym, jak Boże Narodzenie znalazło się na cenzurowanym w Europie.


Odeszli do Domu Pana w miesiącu listopadzie ś.p.:

Wanda Wójcik

Maria Kowalik

Bernadeta Chmiel

Karol Gwoździewicz

Leokadia Borecka

Wincenty Mroczkowski

Maria Sołtysek

Andrzej Tadeusz Matulewicz

Kazimierz Adamus

Antoni Pałka

Wieczne odpoczywanie.....

            Copyright by Parafia pw. ¶w. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.