Strona główna

Zobacz, skorzystaj...

  • Zdjęcie: ludzie_gor.jpg
  • Zdjęcie: 3 staly konfesjonal_w.jpg
 

I NIEDZIELA ADWENTU
Niedziela 29 listopada 2015 r.

W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. To szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas. Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

Na Mszy św. Roratniej- Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent. Czynimy to wraz z Maryją na modlitwie i w skupieniu, aby nie przeoczyć przyjścia Boga. Pragniemy w tym czasie czuwania przychodzić do Chrystusa poprzez Spowiedź i Komunię św. i w ten sposób niech spełni się nasze oczekiwanie i oczekiwanie Boga, aby Chrystus narodził się w nas.

Porządek nabożeństw

Dziś Godzinki do NMP - 6.00. Msza św. Roratnia - 6.30.

Następne Msze św. bez zmian: 8.00 - 9.30 - 11.00 - 12.30 – 14.00, 18.00 i 19.30.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30 dokonamy uroczystego rozpalenia świecy Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego.

Także dzisiaj zapraszamy serdecznie do parafialnego kina „Beskid” na jeden z najgłośniejszych obrazów religijnych ostatnich lat – film „Bóg nie umarł”. Początek seansu – godz. 16.00. Wstęp wolny. Możliwość złożenia datków na pokrycie kosztów emisji filmu.

Kalendarz liturgiczny :

1.W poniedziałek, 30 listopada - wspomnienie św. Andrzeja Apostoła, który po spotkaniu Mistrza z Nazaretu podzielił się tą radosną nowiną z bratem, Szymonem Piotrem i przyprowadził go do Jezusa;

1.W czwartek, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera i jezuity, który zasłynął jako jeden z największych ewangelizatorów Dalekiego Wschodu; w tym dniu przypada także Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej

1.W piątek, 4 grudnia – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia. W intencji naszych braci górników zostanie o godz. 10.00 odprawiona uroczysta Msza św. Zapraszamy serdecznie górników z rodzinami na wspólną modlitwę.

1.W niedzielę, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.Dzisiejszą niedzielą w Kościele rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a jednocześnie wchodzimy w okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Podczas Mszy św. będzie Ją symbolizowała zapalona, roratnia świeca.

2.Pierwsza Msza św. w ciągu tygodnia o godz. 6.15. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Msza św. Roratnia poranna w ciągu tygodnia odprawiana będzie o godz. 6.50 (10 minut wcześniej, aby dzieci mogły zdążyć na godz. 8.00 do szkoły). Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej Eucharystii. Szczególnie zachęcajmy do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież. Te dzieci, które ze względów szkolnych nie mogą być rano, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

3.W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca, spowiedź od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem w intencji powołań kapłańskich i zakonnych; w pierwszy piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16.00. Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym; w pierwszą sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny z nabożeństwem po Mszy św. o godz. 8.00. Wyjazdy do chorych prosimy zgłaszać do zakrystii.

4.Dzisiaj i przez kolejne niedziele Adwentu przy plebanii wspólnoty parafialne: Akcji Katolickiej, Róż Różańcowych oraz Honorowej Straży NSPJ będą rozprowadzać opłatki, świece wigilijne Caritas oraz kalendarze parafialne z ładną szatą graficzną z naznaczonymi uroczystościami, świętami kościelnymi i parafialnymi. To bardzo praktyczny kalendarz, ponieważ przez cały rok będzie przypominał o najuważniejszych uroczystościach Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w naszym kościele. W ciągu tygodnia opłatki, świece i kalendarze można nabywać w kancelarii oraz zakrystii po nabożeństwach. Dla wszystkich, którzy wysyłają opłatki z życzeniami świątecznymi można nabyć je już dzisiaj.

5.Uroczysty chrzest przewidziany jest w święto św. Szczepana o godz. 14.00. Przygotowanie odbędzie się w poniedziałek, 21 grudnia.

6.Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy lampion adwentowy.

7.Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

8.Zachęcamy do lektury naszej gazety parafialnej. Wśród wielu informacji z życia wspólnoty znajdziemy m.in. relację z przeglądu pieśni patriotycznej. Piszemy także o tym, dlaczego Adwent pełni tak ważną rolę w życiu chrześcijan.

            Copyright by Parafia pw. ¶w. Macieja w Andrychowie & www.andrychow.bielsko.opoka.org.pl
          Wszystkie prawa zastrzeżone.